Šport

Hamšík je na predaj za 40 miliónov eur

Marek Hamšík
Zdroj: SITA

Pozícia slovenského futbalistu Mareka Hamšíka v SSC Neapol už nie je neotrasiteľn.

Pozícia slovenského futbalistu Mareka Hamšíka v SSC Neapol už nie je neotrasiteľná a aj Banskobystričan môže počas prestupového obdobia zmeniť dres. Hamšík neprežíva pod Vezuvom po streleckej stránke práve najlepšiu sezónu a tréner Rafael Benítez ho nevyužíva až toľko, čo jeho predchodca. O slovenského stredopoliara je v Európe veľký záujem a podľa talianskych médií sa už nebudú Neapolčania brániť jeho predaju. Ešte pred rokom bol pre klub nepredajný.

Zdroj: SITA

Súčasná Hamšíkova cena sa pohybuje na úrovni 36 až 40 miliónov eur. Vo svojom strede by Slováka radi videli dva tímy z Premier League - FC Chelsea a Manchester United. Tieto dva kluby si môžu dovoliť utratiť milióny za prestup. Hamšík je však v pravidelnom kontakte aj s bývalým trénerom Walterom Mazzarrim a nie je ani vylúčené, že by za ním putoval do Interu Miláno. V hre by mohol byť aj Juventus Turín.

Podľa denníka Corriere dello Sport i webu Calcio Mercato má Benítez problém nájsť momentálne Hamšíkovi správne miesto v zostave. Dvadsaťšesťročný tvorca hry nastupuje pravidelne v základnej zostave. V poslednom ligovom zápase s Laziom Rím sa však na trávniku neobjavil. Hamšík je posledným z tria "veľkých tenorov", ktorý zostáva v Neapole. Klub už opustili Ezequiel Lavezzi i Edinson Cavani, obaja sú momentálne vo francúzskom tíme Paríž Saint-Germain.

Hamšík prišiel do SSC Neapol v roku 2007 a momentálne má zmluvu do roku 2018. V tomto ročníku sa mu strelecky darí najmenej, dal šesť gólov v 35 zápasoch všetkých súťaží. Od príchodu doteraz strelil v každom ročníku dvojciferný počet gólov. Naposledy sa úradujúci slovenský Futbalista roka 2013 presadil 2. novembra proti Catanii.

NEAPOL/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.