Ronaldova penalta rozprúdila diskusie: Bol to nacvičený trik alebo náhoda?

Teleráno - v pondelok, 19. februára, o 6.00!
Zdroj: Profimedia.sk

Futbaloví komentátori v televíznych štúdiách sa skôr prikláňajú k prvej možnosti.

Bol to okamih, ktorý naštartoval veľký obrat Realu Madrid pri výhre nad PSG v prvom osemfinále LM. Premenená penalta Cristiana Ronalda bola po výkonoch rozhodcov najdiskutovanejšou témou.

Detailné spomalené zábery odhalili, že lopta tesne pred tým, ako ju Ronaldo napálil na bránu, nadskočila. Výsledkom bola nechytatelná delovka. Mágiu za tým však nehľadajme - Ronaldo totiž pred náprahom dupol nohou vedľa lopty, ktorá sa následne mierne odlepila od trávy.

Urobil to zámerne alebo išlo o náhodu? Futbaloví komentátori v televíznych štúdiách sa skôr prikláňajú k prvej možnosti.

„Skúšal to na tréningu. Nehovorím, že aj v tomto prípade išlo o zámer, ale presne takto to robil. Vyzerá to bláznivo, ale naozaj to robil," zaspomínal si Ronaldov bývalý spoluhráč z Man United Rio Ferdinand.

Kedysi najdrahší obranca sveta to povedal v štúdiu televízie BT Sport, pre ktorú komentuje zápasy. Bývalý tréner Swansea Paul Clement, ktorý sedel v štúdiu s Ferdinandom, si myslí, že Ronaldo to spravil zámerne:"Excelentná penalta. Toto dokáže iba naozaj špičkový hráč. Nadvihnúť si takto loptu a trafiť to z malého voleja..To sa chytá veľmi ťažko."

Keby si pohyb lopty všimol niektorý z rozhodcov, podľa pravidel mohol hlavný arbiter nariadiť opakovanie penalty. Spozorovať sotva badateľný pohyb je však bez detailného kamerového záznamu prakticky nemožné.

MADRID/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti