Nórsko má zlato v tímšprinte, Mlynár so Segečom za postupom výrazne zaostali

Na snímke slovenský bežec na lyžiach Peter Mlynár v tímovom šprinte voľnou technikou.
Zdroj: TASR

Z prvého semifinále sa ďalej dostali OŠR, Švédsko, Veľká Británia, Fínsko a Nemecko, z druhého okrem Nórov aj Francúzsko, USA, Taliansko a Kanada.

Nórski bežci na lyžiach Martin Johnsrud Sundby a Johannes Hösflot Klaebo získali zlaté medaily v tímovom šprinte voľnou technikou na ZOH v Pjongčangu. V rezorte Alpensia potvrdili vo finále úlohu favoritov a triumfovali s náskokom 1,71 s pred dvojicou Alexander Boľšunov, Denis Spicov z tímu OŠR, tretí skončili Francúzi Maurice Manificat, Richard Jouve (+2,02). Slovenskí reprezentanti Peter Mlynár a Andrej Segeč nepostúpili zo semifinále a obsadili 22. pozíciu.

Nóri dominovali vo finále na 8,4 km, kde každý z dvojice absolvoval 3x1,4 km. Do polovice trate s nimi ešte súperi držali krok, približne na piatom kilometri ale prišiel nórsky útok a Klaebo si už na poslednom úseku išiel suverénne po zlato. Zo súboja troch tímov o striebro vyšli najlepšie Olympijskí športovci z Ruska tesne pred Francúzmi. Iba štvrté miesto zostalo pre spolufavoritov zo Švédska. Pre Klaeba to už bolo tretie zlato na prebiehajúcej zimnej olympiáde a vyrovnal sa tak francúzskemu biatlonistovi Martinovi Fourcadovi. Predtým triumfoval aj v individuálnom šprinte a bol ćlenom víťaznej štafety Nórska.

Slováci Mlynár a Segeč zostali pred bránami finále. V druhom semifinále skončili na nepostupovej 11. priečke s mankom 1:30,15 min na nórsku dvojicu. V silnej konkurencii 28 tímov príliš na prienik medzi elitnú desiatku nemohli pomýšľať a od začiatku im patrili pozície až na rozhraní prvej a druhej desiatky. Na 8,4 km dlhej trati, kde každý z dvojice absolvoval 3x1,4 km, napokon zdolali vo svojej jazde iba Bulharsko, Austráliu a Čínu. Za postupom tak výrazne zaostali a v súčte oboch semifinále im patrila až 22. priečka.

"Prvé kolo som chcel udržať kontakt s najlepšími, ale možno som to trošku prepískol, tak sa mi to spočítalo v druhom a treťom. Totálne mi stuhli nohy, ale podal som, čo vo mne bolo. Chceli sme byť do desiateho miesta, skončili sme na jedenástom. O jednu priečku sme sa zlepšili v porovnaní s nasadením, myslím si, že aj Ukrajinci sa dali zdolať," povedal Segeč pre TASR.

Mlynár podobné umiestnenie očakával: "Tímšprint voľnou technikou nie je naša najsilnejšia disciplína s Andrejom. Obľubujeme radšej klasiku, preto sme išli na štart s rešpektom. Počítali sme, že v našom behu by sme sa mohli umiestniť od deviateho do jedenásteho miesta. Je to v tom rozmedzí, aké sme považovali za dostatočné z nášho pohľadu. V prvom kole som nemal problém držať sa balíka, Andrej už prišiel trocha s medzerou. Musel som dorážať, stále sme sa motali približne okolo desiatej priečky. Z môjho pohľadu stredná spokojnosť, nebol to úplný prepadák. Našich súperov sme dokázali potrápiť, niektorých aj zdolať. Taký štandard, mohlo to byť lepšie, ale aj horšie."

PJONGČANG/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme ZOH 2018

Dôležité udalosti