Sviatok tipérov je za nami. Vďaka lotyšskej senzácii jeden z nich skončil v mínuse 28-tisíc eur

Hokejisti Lotyšska po zisku bronzu na MS
Hokejisti Lotyšska s bronzovými medailami. Zdroj: AP Photo/Pavel Golovkin

Majstrovstvá sveta v hokeji sú tradične lákadlom nielen pre čistokrvných hokejových fanúšikov, ale aj pre tých, ktorí si fandenie radi spestria podaným tiketom.

Spoločnosť Tipsport SK zaznamenala počas šampionátu vo Fínsku a Lotyšsku celkovo 1,14 milióna tiketov, pričom celková hodnota vkladov predstavovala 16,41 milióna eur.

Hlavu v smútku mal tipér, ktorý stavil na štvrťfinálovú výhru Švédska nad Lotyšskom astronomických 35-tisíc eur.

„Tipér si predčasne nechal vyplatiť 7 000 eur“ uviedol pre TVNOVINY.sk Róbert Buček z Tipsportu. Na jednom zápase tak tento stávkar prerobil 28-tisíc eur.

Prečítajte si tiež:

Niektorým sa darilo

Na druhej strane, iného tipujúceho potešilo víťazstvo Kanady nad Českom. Stavil naň 14 700 eur a na účet mu pripísali 22 932 eur. V čistom tak zarobil 8 232 eur.

Veľké stávky padali aj na finále medzi Kanadou a Nemeckom. Na triumf javorových listov pri hendikepe -1 neváhal staviť jeden z tipujúcich 8 000 eur a na konte mu tak pri kurze 1,91:1 pristálo 15 280 eur.

Nie je prekvapením, že najstávkovanejšími zápasmi boli duely Slovákov. Najtipovanejším zápasom celého turnaja bol súboj Slovenska s Kazachstanom. Tipsport na toto stretnutie zaznamenal stávky v celkovej hodnote približne 916-tisíc eur.

Prečítajte si tiež:

Rozprávková výhra

Ruky si po turnaji mohol mädliť jeden z klientov stávkovej spoločnosti Niké. Za 50 eur stavil na viacero zápasov a keďže sa na neho obrátila šťastena, mohol sa tešiť z výhry 

„Ďalší tipoval za 5 000 eur to, že Česko zdolá Slovensko a Kanada si poradí s Lotyšskom. To bolo ešte na začiatku šampionátu. Vklad premenil na výhru 10 400,“ uviedol pre TVNOVINY.sk hlavný bookmaker Niké Richard Slušný.

Oči pre plač ostali tipujúcemu, ktorý si za 100 eur stavil na 15 zápasov. Správne odhadol 14 z nich, nevyšiel mu len duel Slovenska s Kazachstanom. Vyhrať mohol 21 770 eur.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.