Chyba, akej na ZOH azda ani niet. Takto na jej zlyhanie reagoval rozhorčený otec

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Nebyť tejto školáckej chyby, mohla z toho byť strieborná olympijská medaila.

Predstavte si, že bojujete o olympijskú medailu a napokon vás o ňu pripraví vlastná chyba. Zlyhanie je o to väčšie, keď viete, že váš výkon s napätím sledujte aj váš otec, ktorý zároveň komentuje preteky v národnej televízii.

Presne týmto prípadom je bežkyňa na lyžiachTeresa Stadloberová. Rakúšanka mala v pretekoch na 30km voľnou technikou na dosah spod piatich olympijských kruhov strieborný kov.

Vidina pjongčangskej medaile sa ale rozplynula sedem kilometrov pred cieľom, keď zvolila zlý smer jazdy. Jej fatálne zlyhanie naživo sledoval aj jej otec Alois, niekdajší rakúsky reprezentant, ktorý je komentátorom pre rakúsku stanicu ÖRF.

„Beží zlým smerom, do ri**! Sakra, kam to vybehla? Všetko je v háji. Bože môj!" rozhorčene reagoval v priamom prenose otec Alois.

„Neviem, kde sa to pokazilo, pretože som predtým mala skvelý deň. Nerozumiem tomu, nechápem. Vybrala som si zlú stopu, a dokonca dvakrát. Druhý raz už som si istá nebola. Mala som výpadok, nechápem, prečo som šla inam," tvrdila v cieli hlavná protagonistka toho málo vídaného lapsusu.

Reakcia otca Aloisa


Zdroj: YouTube/sgtkabukimann

PJONGČANG/Robert Ďurkáč

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme ZOH 2018

Súvisiace témy

Dôležité udalosti