Tirreno-Adriatico: Sagana v záverečnom špurte 2. etapy predbehol iba Kittel

Paľo Habera a Klára Císařová, ktorá skúsila šťastie v SuperStar 2018
Zdroj: Instagram/Tirreno-Adriatico

Niekoľko kilometrov pred cieľom ovplyvnil preteky hromadný pád, na ktorý doplatil najmä tím FDJ.

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v štvrtkovej 2. etape 53. ročníka pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Camaiore do Follonicy a merala 167 km.

Jazdec tímu Bora-hansgrohe nestačil v záverečnom špurte iba na Nemca Marcela Kittela (Kaťuša-Alpecin), ktorý triumfoval v čase 4:12:24 h a slávil prvé víťazstvo v sezóne. Na pódiu ich doplnil Talian Giacomo Nizzolo zo stajne Trek-Segafredo.

https://www.youtube.com/watch?v=D3JsSHAZcNc

Na pelotón čakal vo štvrtok najľahší deň na podujatí, iba s jedinou horskou prémiou to bola previerka pre najrýchlejších jazdcov. Záver pretekov bol však riadne nervózny, 7 km pred cieľom prišiel hromadný pád, ktorý sa ale nedotkol hlavných favoritov. 

https://www.youtube.com/watch?v=YlAm7rzfxYQ

Vpredu zostal aj Sagan, no viacerým šprintérom chýbali vo finále kľúčoví pomocníci. To neplatilo o Kittelovi, ktorý dostal v záverečných stovkách metrov výbornú podporu a v dlhom špurte zdolal slovenského konkurenta.

"Od začiatku sezóny sa to nevyvíjalo pre nás úplne perfektne. Snažili sme sa vyhrať nejaké etapy, ale nedarilo sa nám. Dnešné víťazstvo je zaslúženou odmenou za všetku tú tvrdú drinu," povedal pre Eurosport Kittel, ktorý sa prvýkrát presadil po prestupe do nového tímu.


FOLLONICA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti