Tirreno-Adriatico: Najdlhšiu etapu ukoristil Roglič, pre Sagana bol kopec pristrmý

Primož Roglič vyhral 3. etapu na Tirreno Adriatico.
Zdroj: reprofoto: YouTube

Sagan prišiel o kolegu Rafala Majku, ktorý nesplnil limit.

Slovinský cyklista Primož Roglič vyhral piatkovú 3. etapu 53. ročníka pretekov Tirreno - Adriatico, ktorá viedla z Follonicy do Trevi a merala 234 km. Dvadsaťosemročný jazdec tímu LottoNL-Jumbo prišiel do cieľa v čase 6:17:23 h, presadil sa po dlhom úniku v záverečnom stúpaní. Novým lídrom celkovej klasifikácie sa po páde Novozélanďana Patricka Bevina stal Brit Gerraint Thomas z tímu Sky.

Zdroj: reprofoto: YouTube

Na pelotón čakal zvlnený profil etapy a záverečné 2,5-kilometrové stúpanie, ktoré malo najviac vyhovovať výbušným vrchárom a klasikárom. Už v úvode sa odpútala od zvyšku štartového poľa pätica pretekárov, ktorej náskok pred pelotónom nesklesol 65 km pred cieľom pod sedem minút.

Dvojica Küng a Bevin sa snažila skresať manko pelotónu, no tempo sa podarilo rozprúdiť až Burghardtovi, z čoho mali vyťažiť jeho tímoví kolegovia Sagan s Majkom. Poliak chcel na podujatí bojovať o popredné pozície v celkovej klasifikácii, na cieľovom kopci však strácal vyše dve minúty a jeho plány dostali tvrdú ranu.

Ešte predtým Bevin spadol z bicykla a museli ho ošetriť v lekárskom vozidle, v krátkom slede sa odohral ďalší pád v podaní Nemca Geschkeho. Balíku sa podarilo pohltiť utečencov, o únik sa pokúsil Terpstra, ale jeho brejk bol chytený na tvrdých sklonoch kľúčového stúpania. Osemsto metrov pred cieľom nastúpil Roglič a jeho taktika slávila úspech, keď van Avermaet s Yatesom zareagovali na jeho únik neskoro. Yates prišiel do cieľa na druhej pozícii s trojsekundovou stratou na víťaza, tretí skončil Belgičan Tiesj Benoot (+6 s).

Záverečné stúpanie (2,5 km do cieľa):

https://www.youtube.com/watch?v=VIYhA8eSxHM


TREVI/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti