Duda to má v Nemecku ťažké: Hodnotia ho ako veľký talent s problémovou mentalitou

Ondrej Duda v drese Herthy Berlín.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Hertha BSC

Nemecký portál skúmal, prečo talentovaný útočník nenapĺňa svoj potenciál.

Keď prišiel do klubu, čakali sa od neho veľké veci, no zatiaľ nenapĺňa svoj potenciál. Slovenský útočník Ondrej Duda (23) odohral za necelé dva roky za Herthu BSC Berlín 20 zápasov, v ktorých strelil iba jeden gól. Píše o tom nemecký portál tagesspiegel.de.

O tom, že do slovenského reprezentanta vkladajú v klube veľké nádeje, svedčia slová trénera Pála Dárdaia: "Kvalitnejšieho hráča v kádri nemáme. Technicky je na tom najlepšie. Má na to, aby našej hre vtlačil pečať."

Predpoklady by teda boli, no realita na trávniku je však iná, konštatuje tagespiegel.

Tréner Pál Dárdai: "Kvalitnejšieho hráča v kádri nemáme. Technicky je na tom najlepšie. Má na to, aby našej hre vtlačil pečať."

Za trápením Dudu vidí autor článku jeho náchylnosť na zranenia. Do formy sa tak Slovák dostáva len veľmi ťažko, potreboval by odohrať čo najdlhšiu sériu zápasov.

Najkritickejšie sa tagesspiel vyjadril o mentálnych schopnostiach mladého futbalistu. Vyčíta mu naivitu a ľahkomyselnosť.

Tréner Dárdai priznáva, že takto to bude mať Duda v súťaži akou je Bundesliga veľmi ťažké, ešte nad ním však palicu nezlomil a verí, že sa do toho dostane: „Potrebujeme jeho schopnosti. Musí byť zdravotne v poriadku. Robíme pre to všetko. Musí sa však zlepšiť na tréningu. Niekedy ide naplno, inokedy je skoro neviditeľný.

BERLÍN/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti