Sagan po nadľudskom výkone v 6. etape: Nezáleží mi na víťazstvách, najdôležitejšia je šou

Peter Sagan v pelotone.
Zdroj: Profimedia.sk

Portál cyclingnews.com označil jeho jazdu za jeden z najpozoruhodnejších počinov v jeho kariére.

Peter Sagan síce na Tirreno Adriatico nevyhral ani jednu etapu, no po pondelňajšej 6. etape, ktorú ovládol Marcel Kittel sa hovorilo najmä o nadľudskom výkone slovenského pretekára. Píše o tom portál cyclingnews.com, ktorý dokonca označil jeho jazdu za jeden z najpozoruhodnejších počinov v jeho kariére.

Sagan, ako už je u neho zvykom, po etape svoj obdivuhodný výkon zľahčoval: "Niekedy som schopný robiť veľké veci, inokedy nie. Dnes som mal smolu aj šťastie zároveň. Prvé miesto by bolo lepšie, ale tak nemôžem mať všetko. Keď to fanúšikovia ocenia, som za nich rád, je to milé. Nezáleží mi na víťazstvách, najdôležitejšia je šou," povedal Sagan v rozhovore pre YouTube kanál Cycling Journos on the Road.


Všetko sa začalo zhruba sedem km pred cieľom, keď sa Kolumbijčan Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) zaplietol do kolesa bicykla svojho tímového kolegu a absolvoval nepríjemný pád. Peter Sagan sa v tej chvíli držal jeho zadného kolesa a len vďaka svojmu jazdeckému umeniu náraz ustál.

Za všetko hovorí fakt, že pretekári, ktorí išli za ním takmer do jedného, popadali jeden cez druhého na asfalt.

https://www.youtube.com/watch?v=psweQH3hr8U


Sagan z toho síce vyšiel bez zranenia, no odniesol si to bicykel, ktorý musel vymeniť. Pelotón sa zatiaľ vzdialil a vtedy sa začala jeho neuveriteľná stíhacia jazda. Spočiatku sa zdalo, že je to nemožná misia, no aj s pomocou svojho dvorného pomocníka Daniela Ossa sa stihol dostať naspäť do pelotónu.

Tým sa to však neskončilo. Napriek tomu, že stratil veľa energie, v kruhovom objazde si dovolil preskočiť obrubník (jeho obľúbený bunny hop) a zapojil sa do záverečného špurtu.

Veľa nechýbalo a vyhral by etapu, Nemec Kittel si však svoj šprint načasoval ideálne a na Sagana tak vyšla iba druhá priečka.


FANO/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti