Miláno - San Remo: Strašidelný pád Cavendisha, Sagan šiesty

Cavend.png

Na podujatí triumfoval Vincenzo Nibali.

Preteky Miláno - San Remo sa skončili nešťastne pre britského pretekára Marka Cavendisha. Necelých desať kilometrov pred cieľom sa nedokázal vyhnúť prekážke a saltom preletel cez riadidlá. Na podujatí po úniku triumfoval Vincenzo Nibali. Peter Sagan skončil šiesty.

Zdroj: Profimedia.sk

 Už na štarte v Miláne pršalo, cyklistom komplikoval život aj protivietor. Pomerne dosť sa aj padalo. Asi 40 km pred cieľom sa lídrerská skupina roztrhla, zostalo len kvarteto, ale aj to už o ďalších 10 km vedelo, že nemá šancu. Podľa očakávania sa tak malo rozhodnúť na záverečných dvoch stúpaniach na Cipressu (5,6 km/4,1 percent), resp. Poggiu (3,7 km/3,7).

Tam už počasie jazdcom prialo, tešila ich suchá vozovka a slnko. Na Cipresse sa nič zvláštne nestalo, pod Poggiom prišlo k pádu, na ktorý doplatil tím Astana aj jeho pôvodca Mark Cavendish. Asi 7 km pred páskou zaútočil Talian Vincenzo Nibali a jazdec tímu Bahrain–Merida si v technickom zjazde vytvoril niekoľkosekundový náskok. V záverečných stovkách metrov ho "žralok z Messiny" uhájil a pre Taliansko získal triumf na prestížnom monumete opäť po jedenástich rokoch.

"Nemám slov. Dnes to bol najrv dážď, dážď a dážď. Dobre som spolupracoval s Colbrellim a potom prišiel únik. Keď mi náš športový riaditeľ do vysielačky povedal '20 sekúnd' iba som myslel, že musím ísť na plný plyn. Je to pre mňa fantastický deň," povedal 33-ročný Nibali bezprostredne po príchode do cieľa.

Ani Peter Sagan na Nibaliho atak včas nezareagoval: "Po upršanom začiatku sa počasie zlepšilo a dážď našťastie neovplyvnil finále pretekov. Vďaka pomalšiemu tempu nebola na konci veľká selekcia a do cieľa prišla početná hlavná skupina. Počas celého dňa sme pracovali veľmi dobre a na Poggio sme boli zoradení na čele. Potom zaútočil Nibali a ja som zostal so skupinou šprintérov. Myslel som si, že bude chytený a bude sa šprintovať. Ale Nibali bol veľmi silný, udržal to až do cieľa a vyhral. Blahoželám mu, tento titul si zaslúžil," uviedol P. Sagan podľa portálu cycling-info.sk.

výsledky

1. Vincenzo Nibali (Tal./Bahrain-Merida) 7:18:43 hod.
2. Caleb Ewan (Aust./Mitchelton-Scott)
3. Arnaud Demare (Fr./Groupama-FDJ)
4. Alexander Kristoff (Nór./Team Emirates)
5. Jurgen Roelandts (Belg./BMC Racing Team)
6. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe)
7. Michael Matthews (Aust./Team Sunweb)
8. Magnus Cort (Dán./Astana Pro Team)
9. Sonny Colbrelli (Tal./Bahrain-Merida)
10. Jasper Stuyven (Belg./Trek-Segafredo) - všetci rovnaký čas ako víťaz
... 157. Juraj SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +16:32 min.

SAN REMO/ tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti