Šport

Profesionálny ženský golf opäť na Slovensku

KAMASOVA Zuzana (SLO)_7BI2277.JPG

Zuzana Kamasová síce ohláslila koniec profesionálnej kariéry, no štart na „domovskom ihrisku" zatiaľ nevylúčila.

Najprestížnejšia ženská európska golfová túra Ladies European Tour (LET) zavíta od 19. do 22. júna 2014 opäť na ihrisko Gray Bear na Táľoch. Prvé majstrovské golfové ihrisko na Slovensku sa tak turnajom Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect už piatykrát zaradí do kalendára LET spolu s takými prestížnymi golfovými podujatiami ako Evian Masters vo Fracúzsku, British Open, Australian Ladies Masters alebo Dubai Ladies Masters.

„Ladies European Tour sa vo svete teší obrovskému záujmu. Preto sme radi, že máme možnosť organizovať turnaj už piatykrát na Slovensku," povedal promotér turnaja Jozef Soták. 


Na ihrisku Gray Bear na Táľoch sa od 19. do 22. júna v štyroch kolách v hre na rany predstaví viac ako 100 profesionálnych hráčok z takmer 30 krajín celého sveta. Turnaj je dotovaný sumou 275 tisíc eur, čo je o 25 tisíc eur viac, ako vlani. Hráčky majú k tomu možnosť získať automobil za „Hole in One".

V bohatom sprievodnom programe nebude chýbať ani obľúbená exhibícia „Longest Drive Downhill", kde sa profesionálne golfistky opätovne pokúsia prekonať slovenský rekord v absolútne najdlhšom ženskom odpale dole lyžiarskou zjazdovkou na Táľoch.

Najlepšia slovenská golfistka a zatiaľ jediná víťazka turnaja Ladies European Tour zo strednej a východnej Európy - Zuzana Kamasová ohláslila koncom minulého roka koniec profesionálnej kariéry. Svoj štart na „domovskom ihrisku" na Táľoch však zatiaľ nevylúčila.

„Zatiaľ sama neviem v akej úlohe na Táľoch budem, keďže som na jeseň začala pracovať ako generálna sektretárka Slovenskej golfovej asociácie, takže na tréning je už veľmi málo času. Každopádne, určite na Táľoch nebudem chýbať," povedala Zuzana Kamasová.

TÁLE/TVNOVINY.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.