Tvrdé tresty pre PAOK: Makov šéf dostal za zbraň na ihrisku dištanc, pykať bude aj Micheľ

Na ihrisko vtrhli fanúšikovia i prezident PAOK-u Ivan Savvidis, ktorý mal mať pri sebe aj zbraň.
Zdroj: Profimedia.sk

Vláda po výtržnostiach nariadila prerušenie ligy na takmer tri týždne, tá by mala znovu odštartovať tento víkend.

Majiteľ gréckeho futbalového klubu PAOK Solún dostal trojročný zákaz činnosti za incident počas ligového derby s AEK Atény z 12. marca. Ivan Savvidis musí navyše zaplatiť pokutu 100.000 eur. Trest neobišiel ani bývalého slovenského rozhodcu a športového riaditeľa klubu Ľuboša Micheľa, ktorý musí zaplatiť 15.000 eur a 90 dní nesmie vstúpiť na štadión.

PAOK, v ktorom pôsobí slovenský reprezentant Róbert Mak, zároveň prišiel o tri body v tabuľke prebiehajúcej sezóny a tú ďalšiu odštartuje s -2 bodmi. Po úprave tabuľky tak solúnsky klub stráca na lídra AEK päť bodov a je tretí. Ďalšie tri domáce stretnutia odohrá bez divákov a musí zaplatiť pokutu 63.000 eur.

Vláda po výtržnostiach nariadila prerušenie ligy na takmer tri týždne, tá by mala znovu odštartovať tento víkend. Stretnutie PAOK Solún - AEK Atény nedohrali. Rozhodcovia neuznali v nadstavenom čase gól domácich na 1:0, na ihrisko vtrhli fanúšikovia i prezident PAOK-u Savvidis, ktorý mal pri sebe strelnú zbraň a hlavný arbiter ukončil zápas. Informovala agentúra dpa.

ATÉNY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.