Šport

V Kanade pripravujú film o bratoch Šťastných

Na snímke z 12. apríla 1978 bratia Šťastný zľava, Marian, Peter a Anton.
Na snímke z 12. apríla 1978 bratia Šťastný zľava, Marian, Peter a Anton. Zdroj: TASR

Scenár píšu hollywoodsky scenáristi.

Bratov Antona, Mariána a Petra Šťastných, pozadie ich úteku z bývalého Československa za oceán i ich pôsobenie v zámorskej hokejovej NHL by mal predstaviť film, ktorý so spolupracovníkmi pripravuje Gilles Léger. Dnes 72-ročný Kanaďan, ktorý ako riaditeľ oddelenia pre hráčske otázky Quebecu Nordiques stál v minulosti za odchodom bratského tria za oceán, je v kontakte s producentmi z Hollywoodu a tvrdí, že už čoskoro bude hotový scenár.

Zdroj: TASR

"Toto je príbeh, o ktorý je záujem. Na jeho základoch by mohol vzniknúť dobrý film," povedal Gilles Léger. Peter a Anton odišli do Kanady počas výjazdu Slovana Bratislava v auguste 1980, brat Marián, ktorý mal v tom čase už rodinu a deti, emigroval o rok neskôr. Léger zatiaľ neprezradil, s ktorým producentom rokuje. Film by mal vzniknúť v koprodukcii Hollywoodu, štátu Québec a Francúzska, ktoré by malo poskytnúť financie z kinematografického frankofónneho fondu.

Léger upozorňuje, že natočenie filmu je behom na dlhé trate a žiada o trpezlivosť. "Môže to trvať štyri alebo päť rokov. Chceme, aby to bolo podľa skutočného príbehu. Odmietol som už veľkorysú ponuku od spoločnosti z Québecu, pretože ma neuspokojoval návrh dohody," tvrdí Léger. 

Zdroj: TASR

Z bratského tria žije naďalej v regióne Québecu Marián Šťastný. V Kanade vlastní hotel a golfové ihrisko. Spolu s bratmi vyslovil súhlas s projektom prípravy filmu. "Volal mi Légerov syn. S bratmi sme neprotestovali. Chcel by som, aby bol film verný realite a nie príliš prikrášlený," povedal Marián Šťastný, ktorý si však nechce v snímke zahrať. "Nemám herecké ambície, nie som megaloman," smial sa Marián Šťastný.

Informácie zverejnila francúzska verzia kanadského spravodajského webu Canoe.
QUEBEC/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.