Reakcie na žreby MS v Brazílii

Maskot MS 2014 v Brazílii - Fuleco
Zdroj: SITA

Maskotom majstrovstiev je Fuleco.

Žreb dnes rozhodol o rozdelní skupín na budúcoročných majstrovstvách sveta v Brazílii. Prečítajte si reakcie trénerov a hráčov na svojich súperov v skupinách.

A-skupina: Brazília, Chorvátsko, Mexiko, Kamerun

Luiz Felipe Scolari (tréner Brazílie): "Myslím si, že jedna či dve skupiny sú ešte náročnejšie ako tá naša. Musíme sa sústrediť na súboje v základnej skupine. Bola by chyba rozmýšľať o titule či vyraďovacích bojoch. Najprv musíme zvládnuť prvých troch súperov. Chorvátsko hrá veľmi pekný futbal a bude to proti nemu ťažké. Kamerun už veľakrát dokázal, že s ním treba počítať na svetovom fóre, dosiahol pár pozoruhodných výsledkov a Mexiko? Proti tomuto reprezentačnému výberu to býva vždy náročné."

Niko Kovač (tréner Chorvátska): "Je to veľmi špeciálne. Prvý zápas proti Brazílii, ktorý bude sledovať celý svet, to bude bomba. Pokúsime sa im to sťažiť, ale nebude to jednoduché. Radi by sme nadviazali na náš výkon z roku 2006, keď sme im poriadne znepríjemnili život. Skvelými zákrokmi ich vtedy držal nad vodou brankár Dida a v závere sme inkasovali gól od Kaka. Brazília je favorit, ale druhé miesto je otvorené. Mexiko sa v kvalifikácii trápilo, ale na MS sa vždy dokáže vyhecovať."


B-skupina: Španielsko, Holandsko, Čile, Austrália

Vicente del Bosque (tréner Španielska): "Žreb k nám nebol príliš priaznivý. Myslím si, že sa nachádzame v 'skupine smrti', máme v nej veľmi zdatných súperov. Šampionát začneme stretnutím s nesmierne húževnatými Holanďanmi. Ich tím sa síce zmenil v porovnaní s tým, proti ktorému sme hrali vo finále MS 2010, ale zostali v ňom najväčšie hviezdy či už je to Robben alebo Van Persie. Vôbec som si neželal Čile, futbal v tejto krajine je na obrovskom vzostupe. Ani Austrália nebude určite ľahký oponent. Kľúčové bude, aby sme sa dobre pripravili po psychickej stránke a zvládli náš vstupný duel s Holandskom."

Jorge Sampaoli (tréner Čile): "Je to skutočne ťažká skupina. Náš cieľ je jednoznačný - postup do osemfinále. Na to však budeme musieť ukázať výnimočné výkony. Tréner Španielska Del Bosque povedal, že si neželal za súpera Čile. Ja hovorím: Ani my sme nechceli v skupine Španielov."

D-skupina (Uruguaj, Kostarika, Anglicko, Taliansko):

Roy Hodgson (tréner Anglicka): "Ide bez pochýb o veľmi ťažkú skupinu. Našou veľkou výhodou je to, že hlavný stan máme v Riu de Janeiro. To znamená, že nás čaká len jedna dlhá cesta. Mám pozitívne pocity, ale nikdy neviete. Futbalové zápasy nevyhrávate na papieri. Ak ste dobre pripravený, máte šancu vyhrať všetky súboje v skupine."

Cesare Prandelli (tréner Talianska): "Nie som znepokojený. Bol by som, keby sme dostali ľahkú skupinu. Pri takomto zložení budeme pripravení. Trápia ma skôr miestne klimatické podmienky. Možno by sme mali menšiu výhodu oproti Anglicku a Kostarike, keby sme s nimi hrali na Pohári konfederácií. Dôležité bude mať k dispozícii všetkých 23 hráčov. Cieľom je postup a najhorší súper? Kostarika, pretože ju vôbec nepoznáme."

E-skupina: Švajčiarsko, Ekvádor, Francúzsko, Honduras

Didier Deschamps (tréner Francúzska): "Najdôležitejšie na takomto turnaji je vyhrať prvý zápas. To, že na úvod nehráme proti Švajčiarsku, je výhoda."

Ottmar Hitzfeld (tréner Švajčiarska): "Veľmi tesná a napínavá skupina s rôznymi mentalitami. Európske tímy budú čeliť juhoamerickému a stredoamerickému štýlu. Je to zaujímavé zloženie. Francúzsko je efektívne, ale nesťažujem sa. Musíme využiť čas, ktorý máme na prípravu."


F-skupina: Argentína, Bosna a Hercegovina, Irán, Nigéria

Jack Wilshere (stredopoliar Anglicka): "Je to náročná skupina, ale čo už? Ak chceme uspieť, získať titul, musíme vyhrať zápasy s každým súperom."

Carlos Queiroz (tréner Iránu): "Je pre nás veľká česť, že sa predstavíme v takejto atraktívnej skupine. Všetko máme vo vlastných rukách a nohách. Záleží len na nás, ako sa popasujeme s náročnými súpermi. Čakajú nás stretnutia proti najlepším tímom na svete, je to pre nás šanca vyspieť, zlepšiť sa. V prvom rade si však chceme užiť celý šampionát."


G-skupina: Nemecko, Portugalsko, Ghana, USA

Jürgen Klinsmann (tréner USA): "Mal som taký zvláštny pocit, že dostaneme Nemecko. Je to jedna z najťažších skupín. Portugalsko má Cristiana Ronalda a všetci poznajú aj históriu zápasov Ghany s USA či Nemeckom. Ale o tom sú majstrovstvá sveta a tak to berieme. Dúfam, že prekvapíme niekoľko ľudí. Budeme pripravení a sebaistí. Víťazstvo v Taliansku a dobrý výsledok s Ruskom nám pomôže v príprave."

Kevin-Prince Boateng (stredopoliar Ghany): "Brat môj, opäť prišiel ten čas. To je to, prečo je život krásny. Nemôžem sa dočkať, ľúbim ťa brácho."

Kwesi Appiah (tréner Ghany): "Je pekné hrať proti Nemecku a tiež USA, ktoré sme zdolali v osemfinále na MS 2010. Máme lepší tím ako pred štyrmi rokmi a som si istý, že v tejto skupine dôjde k viacerým prekvapeniam."

Paulo Bento (tréner Portugalska): "Je to tesná skupina s favoritom Nemeckom pre jeho históriu a súčasný potenciál. USA aj Ghana majú kvalitné tímy, dobre organizované a dobrých hráčov, ktorí hrávajú v elitných európskych kluboch. Naše ambície však nemajú nič spoločné so zložením skupiny. Chceme postúpiť do osemfinále a budeme o to bojovať."

Mesut Özil (stredopoliar Nemecka): "D a G-skupina sú ťažké. Pred nami sú zaujímavé a senzačné zápasy."


H-skupina: Belgicko, Alžírsko, Rusko, Kórejská republika

Fabio Capello (tréner Ruska): "Je to dobrá skupina, žreb nie je najhorší. Ďalším dôležitým faktom je dejisko našej skupiny. Hráme v centre Brazílie. Som spokojný."

Vincent Kompany (obranca Belgicka): "Belgicko, Alžírsko, Kórejská republika a Rusko. Zaujímavé, ale zradné, pretože sa nemáme za čo skrývať. Postup do ďalšieho kola je samozrejmosť."

Hong Myongbo (tréner Kórejskej republiky): "Proti Rusku sme hrali v novembri prípravný zápas, ale súpera si naštudujeme ešte raz. Veci sa zmenili. Ľudia si možno myslia, že máme ľahkú skupinu, ale to nie je pravda. Nemali by sme podceniť žiadneho z oponentov, všetci sú silní a môžu postúpiť."

COSTA DO SAUÍPE/SITA, TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti