Nepríčetný McGregor zaútočil na autobus plný bojovníkov UFC a potom sa udal na polícii

Ilustračná snímka.
Zdroj: Profimedia.sk

Dvaja bojovníci utrpeli ľahšie zranenia.

Írsky majster zmiešaných bojových umení Conor McGregor najprv prišiel o opasok šampióna v ľahkej váhe UFC, na druhý deň napadol zápasníkov v New Yorku a nakoniec sa sám prihlásil na polícii.

Videozáznam ukázal, ako McGregor hodil vozík a rozbil okno autobusu s bojovníkmi, ktorí odchádzali z tlačovky pred UFC 223 v newyorskom Barclays Center. Dôsledkom McGregorovho konania bolo zrušenie troch zápasov sobotňajšieho podujatia. Pri incidente mu pomáhali aj ďalší ľudia, ktorí sa vo štvrtok natlačili do výťahu, ktorý smeroval do útrob haly. Polícia zatiaľ voči nim nevzniesla žiadne obvinenia.

https://www.youtube.com/watch?v=qEcdxNPpXrw

"Organizácia považuje dnešný incident za absolútne neakceptovateľný a momentálne pracuje na krokoch, ktoré budú nasledovať. Jednotlivci, ktorí sa na incidente zúčastnili, nie sú vítaní na piatkovom vážení ani na sobotňajších súbojoch," píše sa vo vyhlásení UFC.

McGregor nebojoval v podujatiach UFC od novembra 2016 a tak prišiel o opasok v ľahkej váhe, ktorý nikdy neobhajoval. Naposledy sa súťažne predstavil v boxerskom súboji s Floydom Mayweatherom Jr. 26. augusta 2017, ktorý prehral.

 

Ír reagoval na odobratie opaska na twitteri nahnevane: "Neodoberiete mi nič!" napísal na sociálnu sieť.

Po jeho útoku v útrobách haly utrpel Michael Chiesa menšie zranenia a išiel na pozorovanie do nemocnice. UFC zrušila jeho sobotňajší zápas s Anthonym Pettisom. Ray Borg pri útoku utrpel zranenie oka a nenastúpi proti Brandonovi Morenovi. UFC zrušilo aj tretí z plánovaných duelov. Informovala agentúra AP.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Ufc

Dôležité udalosti