Staňa na MS nepríde, Pánik musí ísť na výstupnú prehliadku

Hokejový brankár Rastislav Staňa na tréningu HC Košice
Zdroj: SITA

Marek Viedenský sa pripojí už v piatok.

Hokejový brankár Rastislav Staňa nebude reprezentovať Slovensko na májových MS v Bielorusku. V najbližšom čase si potrebuje doliečiť zranenie, ktoré utrpel ešte počas sezóny v drese majstrovských Košíc. Na piatkovom tréningu by sa však už k národnému tímu mal pripojiť Marek Viedenský, Richard Pánik musí ešte na výstupnú prehliadku v zámorí.

"S Rasťom sme sa stretli vo štvrtok pred zápasom s Fínskom v Steel aréne a rozprávali sa o jeho možnom štarte na svetovom šampionáte. Staňa ale ročník dohral so zranením a vyjadril sa, že si ho potrebuje doliečiť. Tým pádom sa na turnaji v našom drese nepredstaví," uviedol na oficiálnom webe Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) generálny manažér Otto Sýkora.

Zdroj: SITA

Už na piatkovom tréningu po úvodnom dueli 3. kola Euro Hockey Challenge proti Fínsku by sa k tímu mohol pripojiť útočník zo zámoria Marek Viedenský a v priebehu ďalších dní aj Richard Pánik.

"Pánika čaká ešte výstupná lekárska prehliadka a ak dopadne dobre, bude nám k dispozícii. Viedenský sa pripojí k mužstvu už na najbližšom tréningu," dodal v rozhovore pre RTVS tréner Vladimír Vůjtek.

BRATISLAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti