Rarita z českej basketbalovej ligy: Rozhodca prifilmoval inzultáciu a ukončil zápas

Rozhodca leží na zemi a tvári sa že trpí.
Zdroj: reprofoto: YouTube

Ako dokazuje videozáznam, hráč sa ho ani nedotkol.

Tak to tu ešte nebolo. Český basketbal rieši bizarný konflikt, v ktorom sú hlavní aktéri rozhodca a hráč. Štvrtkové štvrťfinále najvyššej súťaže medzi Opavou a BK Olomoucko predčasne ukončili po údajnej inzultácii rozhodcu. Previniť sa mal srbský pivot hostí Darko Čohadarevič, ktorý po faule a následnom vylúčení za protesty, urobil pohyb hlavou smerom k rozhodcovi. Píše o tom portál idnes.cz.

Už pri prvom pozretí záznamu si však nestranný človek uvedomí, že niečo nesedí. Rozhodca sa po údajnom zásahu zrúti k zemi, ako keby dostal K.O. Pritom je jasné, že basketbalistov pohyb určite nebol taký razantný. Je to ťažko pochopiteľné, ale všetko naznačuje, že rozhodca svoj pád „prifilmoval".

Zábery z druhej kamery:

Olomoucko aj z tohto dôvodu podalo protest a žiada opakovanie zápasu, ktorý sa oficiálne skončil kontumačnou prehrou.

„Sme presvedčení, že celá situácia nebola posúdená adekvátnym spôsobom a že k zbytočnému vyhroteniu prispel rozhodca Kučera, ktorého sa hráč evidentne ani nedotkol. Za podobné herecké výkony sa v hokeji udeľujú dve minúty a vo futbale žltá karta. Neospravedlňujeme tým správanie Čohadareviča, nechceme však, aby naša celosezónna práca vyšla nazmar pre chybu rozhodcu," stojí v oficiálnom stanovisku klubu. 

OLOMOUC/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Basketbal

Dôležité udalosti