Šport

Nesmrteľný Žigo! Vracia sa na ľad do mesta, v ktorom začínal

Jozef Stümpel, Žigmund Pálffy a Ľubomírom Višňovským, sa tešia z víťazstva v semifinálovom zápase MS v hokeji.
Slovenskí hokejisti Jozef Stümpel, Žigmund Pálffy a Ľubomírom Višňovským, sa tešia z víťazstva v semifinálovom zápase MS v hokeji nad Švédskom v Göteborgu. Slovensko zvíťazilo po samostatných nájazdoch 3:2 a postúpilo do finále. Zdroj: TASR

A Skalica to nebude. Stretnúť by sa tak mohol s kamarátom Jozefom Stümpelom.

Hokejový útočník Žigmund Pálffy by ešte mohol reštartovať svoju kariéru, stať by sa tak mohlo v novej sezóne v drese Nitry, v ktorej začínal s veľkým hokejom. Informuje o tom denník Nový čas. Štyridsaťjedenročný krídelník by sa tak mohol stretnúť v jednom tíme s veľkým kamarátom Jozefom Stümpelom, s ktorým v roku 1990 začínal medzi nitrianskymi seniormi.

Rodený Skaličan hral naposledy súťažné zápasy v sezóne 2012/2013, od vypadnutia HK 36 s Piešťanmi vo štvrťfinále spomínaného ročníka sa už neobjavil na žiadnej oficiálnej súpiske. Pálffy mal pôvodne chuť pokračovať v extraligovej Skalici aj v ročníku 2013/2014, ale klub má údajne voči nemu dlhy, preto sa rozhodol nehrať.

V posledných mesiacoch sa Pálffy k hokeju vrátil na amatérskej úrovni, v jedenástom ročníku Skalickej hokejovej ligy nastúpil na päť duelov za Veteránov a dal v nich dvanásť gólov a pridal deväť asistencií. Majster sveta 2002 má stále chuť hrať hokej na vrcholovej úrovni, preto uvažuje aj nad presunom do Nitry.

Zdroj: TASR

"Chcel by sa rozlúčiť na tom mieste, kde začal svoju bohatú kariéru. Uvažoval o tom už v tejto sezóne," prezradil pre denník Nový čas zdroj blízky nitrianskemu klubu. Podľa sobotňajšieho vydania periodika by sa jeden z najpopulárnejších slovenských hokejistov mohol zapojiť už do letnej prípravy Nitranov.

Tím spod Zobora hral v tejto sezóne extraligové finále a jeho lídrom je Jozef Stümpel. Spoločne s Pálffy zachránili Nitru v ročníku 1990/191 vo federálnej lige. "Bolo by to skvelé, keby sme sa stretli tam, kde sme spoločne začínali. Určite by som nebol proti a potešil by som sa, keby sme so Žigom obliekali rovnaký dres. Viem, že Žigo ešte chce hrať hokej aktívne, ale je na ňom, ako sa rozhodne," povedal pre Nový čas Jozef Stümpel.

NTIRA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti