Šport

Hráči si spomínajú na Vilanovu, neubránili sa slzám

Futbalisti FC Barcelona Victor Valdés a Xavi spomínajú na zosnulého Tita Vilanovu.
Futbalisti FC Barcelona Victor Valdés a Xavi spomínajú na zosnulého Tita Vilanovu. Zdroj: Facebook/FC Barcelona

Za bývalým trénerom FC Barcelona smúti celý svet, kondolenciu môžete poslať aj vy.

Na španielskych futbalových štadiónoch si počas víkendu pripomenú pamiatku v piatok zosnulého bývalého trénera FC Barcelona Tita Vilanovu. Všetky súboje najvyšších dvoch španielskych súťaží sa začnú symbolickou minútou ticha za kouča, ktorý vo veku 45 rokov podľahol po dlhom boji rakovine. Vilanovu si minútou ticha uctili aj basketbalisti Realu Madrid a Olympiakosu Pireus pred štvrťfinále Európskej ligy.

Štadión Camp Nou sa zahalil v piatok večer a v sobotu do smútočných farieb. Pamiatku Vilanovu si do chrámu futbalu prišli v sobotu predpoludním uctiť jeho bývalí zverenci. Po nich dostali možnosť rozlúčiť sa s populárnym trénerom tisícky fanúšikov. V priestoroch jednej z tribún Camp Nou visí obraz Vilanovu a nechýba ani kondolenčná kniha. Ako prví sa do nej zapísali hráči A-mužstva Barcelony a vedenie klubu.

Zdroj: Facebook/FC Barcelona

"Tito bol príkladom pre nás všetkých, bojoval až do konca. Napriek veľkým bolestiam a problémom mal vždy dobrú náladu," povedal po príchode na štadión obranca Carles Puyol, ktorý sa rovnako ako Andrés Iniesta či športový riaditeľ klubu Andoni Zubizarreta nevyhol slziam v očiach.

Smútok bolo vidieť na tvári hviezdneho Lionela Messiho. "Nikdy na teba Tito nezabudnem," napísal ešte v piatok Messi na sociálnej sieti Twitter. Pohreb bývalého trénera naplánovali do Barcelony na pondelok do Katedrály sv. Rodiny. Vlajky na Camp Nou visia od piatka na pol žrde.

Zdroj: Facebook/ FC Barcelona

Medzičasom prichádzajú do Barcelony z celého sveta smútočné odkazy. Poslať môžte jeden aj vy TU.

"Odišiel dobrý človek, ktorý vždy pracoval naplno a nikomu nikdy neublížil. Mal za sebou len polovicu života, je to veľká strata," uviedol tréner Španielska Vicente del Bosque.

"Veľké povzbudenie a silu pre celú rodinu a priateľov Tita Vilanovu. Je to príklad sily a boja pre všetkých," napísal Sergio Ramos z Realu Madrid. 

Zdroj: Facebook/ FC Barcelona

"RIP Tito. Veľkú sústrasť celej rodine," odkázal cyklista Alberto Contador. "Moja sústrasť rodine a priateľom Tita. Je pre všetkých príkladom, ako sa bojuje. RIP," vyjadril sa David Villa z Atlética Madrid.

"Odchod Tita Vilanovu je zlým dňom pre futbal, Barcelonu a najmä pre jeho rodinu a priateľov," odkázal prostredníctvom Twitteru Chelsea tréner José Mourinho.

Informácie pochádzajú z Aftonbladetu a Twitteru.

Zdroj: Facebook/FC Barcelona

Zdroj: Facebook/ FC Barcelona

BARCELONA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.