VIDEO: Divočina v Etiópii. Rozhodcu naháňal celý tím, na obranu si vzal rohovú zástavu

Rozhodcu naháňal celý tím.
Zdroj: Reprofoto: YouTube/Guardian Football

Nepríčetní hráči ho dostihli na tartanovom ovále, zvalili na zem a začali mlátiť.

Etiópska najvyššia futbalová súťaž zažíva náročné obdobie. Násilnosti na štadiónoch sú čoraz častejšie a všetko vyvrcholilo v poslednom kole, ktoré museli kompletne zrušiť.

Správy o nepokojoch na tribúnach v afrických ligách sú pomerne bežné, no v Etiópii je problémom najmä správanie hráčov a realizačných tímov. Ukázalo sa to aj v zápase Welwalo - Defense. Rozhodcovia to majú v tejto krajine ťažké. Presvedčil sa o tom aj arbiter, ktorý uznal sporný gól, keď gólman Welwala na bránkovej čiare nadvakrát chytil loptu po prudkej strele.

Rozzúrený brankár sa rozbehol smerom k rozhodcovi a postupne ho nasledovali takmer všetci spoluhráči a dokonca aj tréner. Arbiter pochopil, že tu zrejme nepomôžu žiadne argumenty a dal sa na útek. Rozbehol sa smerom k rohovej zástavke, ktorú si zobral na obranu proti presile.

Nepríčetní hráči ho dostihli na tartanovom ovále, zvalili na zem a začali mlátiť. Ako sme už spomínali, zápas sa nedohral. Pre výtržnosti na ďalších štadiónoch museli zrušiť celé kolo a vedenie ligy si predvolalo zástupcov všetkých klubov, aby spoločne neúnosnú situáciu vyriešili.

https://www.youtube.com/watch?v=sui1TrTJQgc

 

ADDIS ABEBA/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti