Trnavský Spartak hlási príchod staronového brankára

Dobrivoj Rusov na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Bývalý reprezentant do 21 rokov je odchovancom klubu.

Brankár Dobrivoj Rusov sa stal novou posilou Spartaka Trnava, s ktorým vo štvrtok podpísal dvojročný kontrakt. Po odchode Martina Vantrubu do pražskej Slavie vytvorí dvojičku s Martinom Chudým, ktorý v závere tejto sezóny pomohol tímu k zisku vytúženého majstrovského titulu.

Rusov je odchovanec Spartaka a bývalý reprezentant do 21 rokov, naposledy pôsobil v poľskom klube Piast Gliwice. Po vypršaní zmluvy sa rozhodol spoluprácu nepredĺžiť a od januára bol bez futbalu.

"Prežívam výborné pocity. Vraciam sa domov. Tu som vyrastal i začínal s kariérou. Spartak mi je k srdcu najbližší. Odchádzal som s tým, že sa chcem jedného dňa vrátiť. Síce som nepočítal, že to bude tak skoro, ale veľmi sa teším," uviedol Rusov pre klubový web Spartaka.

V Trnave zostáva aj Chudý, ktorý sa s vedením novopečeného majstra dohodol na predĺžení spolupráce.

"V závere som naskočil a podarilo sa nám získať titul. Už na jeseň ma môj manažér informoval, že klub má záujem o predĺženie spolupráce. Nebránil som sa tomu. S Dobom (Rusovom) sme sa zoznámili pri podpise zmluvy. V každom klube je konkurencia. Všade sú dvaja kvalitní, skúsení brankári alebo ako v Trnave talentovaní. Verím, že spolu vytvoríme úspešnú dvojicu, resp. trojicu a bude to fungovať," poznamenal Chudý, ktorý v bránke "andelov" nastúpil do šiestich ligových stretnutí.

Čisté konto si udržal štyrikrát. Dvojicu brankárov doplnia v budúcej sezóne opäť talentovaní Peter Urminský s Dominikom Takáčom, ktorí trénujú s hlavným mužstvom.

Trnavu čaká po zisku prvého titulu v najvyššej slovenskej súťaži premiéra v Lige majstrov. Predstaví sa už v 1. kvalifikačnom kole, ktorého úvodné zápasy sú na programe 10.-11. júla a odvety 17.-18. júla. Meno súpera sa dozvie 19. júna na žrebe vo švajčiarskom Nyone.

TRNAVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti