Potvrdené: Unai Emery sa stal nástupcom Wengera v Arsenale

Unai Emery..jpg

Španiel presvedčil vedenie klubu svojou víziou a detailnou analýzou každého hráča.

Španiel Unai Emery sa oficiálne stal novým trénerom futbalistov Arsenalu Londýn. Bývalý kouč Paríža St. Germain nahradil na poste Francúza Arsena Wengera, ktorý "gunners" viedol takmer 22 rokov.

O angažovaní 46-ročného Emeryho informovala agentúra DPA s odvolaním sa na oficiálne klubové komuniké. Podľa neho pred Španielom teraz stoja úlohy dostať tím do Ligy majstrov, resp. k prvému anglickému majstrovskému titulu od roku 2004.

Proces výberu kormidelníka mali pod palcom výkonný riaditeľ Arsenalu Ivan Gazidis so šéfom pre futbalové operácie Paulom Sanllehim. Voľba napokon padla na Emeryho, ktorý v ročníku 2017/2018 slávil s PSG domáce treble. Španielsky kouč si skvelé meno urobil aj v FC Sevilla, s ktorou trikrát za sebou triumfoval v Európskej lige UEFA.

"Arsenal je známy a milovaný po celom svete vďaka jeho štýlu hry, vďaka zapojeniu mladých hráčov, pre fantastický štadión a spôsob, akým klub funguje. Som veľmi šťastný, že som dostal zodpovednosť začať novú kapitolu v histórii Arsenalu," povedal po vymenovaní do funkcie Emery, ktorý stihol ešte krátko pred oficiálnym potvrdením klubu oznámiť prijatie postu na jeho vlastnom webe.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti