Veterána Jágra berie Růžička do Bieloruska

Jaromír Jágr
Zdroj: SITA

Už bude mať aj prvý tréning.

Česká hokejová reprezentácia sa na májových majstrovstvách sveta v Bielorusku predstaví aj so skúseným útočníkom Jaromírom Jágrom. Štyridsaťdvaročný krídelník pricestoval do vlasti v pondelok a už v utorok sa na zraze národného mužstva stretne s koučom Vladimírom Růžičkom. "Dnes sa mi bude hlásiť na tréningu. Tam sa porozprávame a dohodneme ako ďalej," uviedol pre iSport.cz kormidelník reprezentácie ČR.

Jágrovi sa v zámorskej NHL napodarilo s New Jersey postúpiť do play-off. Po skončení základnej časti zostal v USA, individuálne trénoval a rokoval o novej zmluve. Zatiaľ nie je známe, či sa rodák z Kladna predstaví už na tohtotýždňovom turnaji vo Švédsku, ktorý bude pre Čechov, Fínov, Rusov a domáci výber generálkou na svetový šampionát. Je možné, že Jágr zostane doma a bude sa pripravovať individuálne. "Na tom sa ešte dohodneme," dodal pre iSport.cz Ružička.

Jágr počas celej bohatej kariéry patrí medzi výrazné opory reprezentácie. Na svojom konte má už päť olympijských turnajov (zlato z Nagana 1998 a bronz z Turína 2006) či osem účastí na MS (dvakrát zlato aj bronz). Na svetovom šampionáte naposledy štartoval v roku 2011 na Slovensku.

 

PRAHA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.