Vážne obavy Egypta pred MS: Salahove zranenie je vážne

Mohamed Salah v rukách lekárov.
Mohamed Salah v rukách lekárov. Zdroj: TASR/AP/Sergei Grits

Klopp vyhlásil, že jeho štart na svetovom šampionáte je "veľmi nepravdepodobný."

Egyptský futbalista Mohamed Salah si z finálového duelu Ligy majstrov odniesol vážne zranenie ramena, ktoré ohrozuje jeho účasť na MS v Rusku. Útočník FC Liverpool musel po súboji s kapitánom Realu Madrid Sergiom Ramosom striedať už v 31. minúte, trávnik opúšťal so slzami v očiach.

zdroj: Twitter/ @theRealMsharma

"Nevyzerá to dobre. Je to vážne. Pravdepodobne zranenie ramena alebo zlomenina kľúčnej kosti," uviedol tréner "The Reds" Jürgen Klopp na tlačovej konferencii po zápase, v ktorom Liverpool prehral 1:3. Podľa neho je štart Salaha na svetovom šampionáte veľmi nepravdepodobný.

"Ramos si zrejme z Egypťanov neurobil kamarátov," povedal Klopp.

S hráčmi Liverpoolu zranenie ich najväčšej hviezdy riadne otriaslo. Salah, ktorý v tejto sezóne nastrieľal za anglický klub 44 gólov, zvádzal bežecký súboj s Ramosom, pri ktorom sa zahákli za ruky. Pri následnom páde sa stopér Realu cez Salaha prevalil a Egypťanova ruka sa dostala do neprirodzenej polohy. Po ošetrení sa Salah ešte vrátil na hraciu plochu, ale po pár sekundách sa opäť zvalil na trávnik a musel striedať.

Zdroj: Grits, TASR/AP/Efrem Lukatsky

Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovic

"Bol to pre nás tvrdý úder, veľký moment v zápase. Bol to ostrý súboj, priam zápasnícky chmat. Výsledkom bolo vážne zranenie. Moji hráči boli z toho v šoku," priznal Klopp.

Následne odišiel Salah do nemocnice na vyšetrenia. Podľa twitterového konta Egyptskej futbalovej federácie ukázal röntgen "iba" natiahnutie väzív a jeho "vyhliadky v súvislosti s účasťou na MS sú optimistické". Vedenie Liverpoolu túto informáciu zatiaľ nepotvrdilo. Salah má do prvého zápasu Egypta s Uruguajom 20 dní na uzdravenie.

Zdroj: TASR/AP/Darko Vojinovic

Zdroj: TASR/AP/ Darko Vojinovic

Po Salahovi musel v zápase onedlho pre zranenie striedať i obranca Realu Daniel Carvajal, ktorý rovnako odstúpil zo zápasu so slzami v očiach.

Ramos zaželal Salahovi skorý návrat, fanúšikovia mu vyčítajú úmysel

Kapitán madridského Realu Sergio Ramos dúfa, že zranenie Mohameda Salaha nie je vážne a MS v Rusku stihne. Po sobotňajšom finále mu zaželal skorý návrat na trávniky.

"Futbal niekedy ukáže krajšiu a inokedy zasa svoju škaredšiu tvár. Verím však, že sme naďalej priatelia. Maj sa dobre Salah! Čakáme na teba," odkázal Ramos prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Davy fanúšikov na sociálnych sieťach vyčítajú Ramosovi, že išlo o úmyselný zákrok, zápasnícky "chvat", ktorým chcel eliminovať najsilnejšiu zbraň Liverpoolu.

KYJEV/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme WC 2018

Dôležité udalosti