Ramosa má v zuboch celý Egypt. Zákrok na Salaha nebol jeho prvou špinavosťou

Sergio Ramos fauluje Mohameda Salaha vo finále Ligy majstrov vo futbale FC Liverpool - Real Madrid.
Zdroj: TASR/AP/Efrem Lukatsky

Ramos sa síce Salahovi za zranenie ospravedlnil, no Egypťan nebol jediný, kto počas finále pocítil jeho tvrdosť hraničiacu so zákernosťou.

Kapitán madridského Realu Sergio Ramos dúfa, že zranenie Mohameda Salaha nie je vážne a egyptská futbalová reprezentácia nepríde na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Rusku o svoju najväčšiu osobnosť. Po sobotňajšom finále Ligy majstrov, v ktorom Ramosov tím zvíťazil v Kyjeve nad FC Liverpool 3:1, zaželal 25-ročnému útočníkovi súpera skorý návrat na trávniky.

"Futbal niekedy ukáže krajšiu a inokedy zasa svoju škaredšiu tvár. Verím však, že sme naďalej priatelia. Maj sa dobre Salah! Čakáme na teba," odkázal Ramos prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Práve po súboji s ním utrpel Salah zatiaľ nešpecifikované zranenie ramena, pre ktoré musel už v 31. minúte so slzami v očiach opustiť finálovú scénu. Davy fanúšikov na sociálnych sieťach vyčítajú Ramosovi, že išlo o úmyselný zákrok, zápasnícky "chvat", ktorým chcel eliminovať najsilnejšiu zbraň Liverpoolu.

Egyptská futbalová asociácia vydala stanovisko, v ktorom vyjadrila nádej, že Salah bude môcť štartovať na svetovom šampionáte. "Faraóni" do neho vstúpia 15. júna súbojom s Uruguajom, ich ďalšími súpermi v A-skupine sú domáce Rusko a Saudská Arábia. Všetkých 32 účastníkov finálového turnaja MS musí najneskôr do 4. júna nahlásiť menoslov 23 hráčov.

Samotný hráč verí, že sa stihne dať do začiatku šampionátu do poriadku: "Bola to veľmi ťažká noc, ale ja som bojovník. Napriek všetkému som presvedčený, že budem v Rusku hrať a urobíme vás hrdými Egypťanmi. Vaša láska a podpora mi dáva silu, ktorú potrebujem," citovala Salaha agentúra AP.

Víťazstvo za akúkoľvek cenu

Ramos sa síce Salahovi za zranenie ospravedlnil, no Egypťan nebol jediný, kto počas finále pocítil jeho tvrdosť hraničiacu so zákernosťou. Rozhodcom unikol aj jeho útok lakťom na hlavu smoliara zápasu brankára Lorisa Kariusa.

Ramos vie čo robí. Za 12 rokov v Reale dostal až 8 červených kariet a to ešte rozhodcovia prehliadli veľké množstvo skrytých faulov.

Takmer rovnaký zápasnícky chvat, ktorým zložil Salaha už predviedol v zápase proti Juventusu. Vtedy bol jeho obeťou Dani Alvés, ktorému najskôr zovrel ruku a následne mu ju úmyselne priľahol, za čo videl žltú kartu.

Ramos je hráč, ktorý je ochotný urobiť pre víťazstvo takmer čokoľvek. Na rozdiel od svojho bývalého kolegu Pepeho to však nerobí pod vplyvom emócií ale nenápadne a v neprehľadných situáciách.

Svoje si s ním užil napríklad aj Messi, na ktorého kapitán najväčšieho rivala už roky poľuje. Argentínčan je však typom hráča, ktorý sa snaží pádu za každú cenu vyhnúť a Ramosove likvidačné zákroky mu nespôsobili vážnejšie zranenie. 

MADRID/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme WC 2018

Súvisiace témy

Dôležité udalosti