Višňovský si nedal servítku pred ústa: Keď na to Slovan nemá, nech hrá s Detvou

Ľubomír Višňovský.
Zdroj: TASR

Niekdajší hráč Los Angeles, Edmontonu či Anaheimu je odchovancom belasých.

Legendárny slovenský hokejista Ľubomír Višňovský ostro zhodnotil aktuálne dianie v tíme účastníka KHL Slovana Bratislava.

Populárnemu "Višňovi" sa nepáči, že z pozície generálneho manažéra klubu odišiel Patrik Ziman. „Keďže pán Ziman odišiel, asi nebol spokojný so systémom práce Slovana. Majiteľ klubu ho nepodržal, tak sa rozhodol odísť. Zvážil, že v takýchto podmienkach sa robiť nedá a dal výpoveď,“ skonštatoval pre sport24.pluska.sk majster sveta z roku 2002.

Ten povedal, že aj chápe postoj fanúšikov. „Nepáči sa im veľa vecí. Majú právo vyjadriť svoj názor. Som zvedavý, či to klub nejakým spôsobom bude riešiť, alebo či si stále budú húsť svoju pesničku. Fanklub Verní Slovanu je srdcom fanúšikov, burcujú atmosféru v dobrom či zlom. Je to veľká sila a hokej sa hrá predsa pre fanúšikov. Treba s nimi jednať a vypočuť si ich, čo ich trápi. Aby boli aj oni spokojní.“

Topoľčiansky rodák považuje momentálnu situáciu za hazard so značkou Slovan. „Tak ako to celé funguje, to nie je dobré. Ryba však smrdí od hlavy. Prečo sem hráči nechcú chodiť? Treba im vytvoriť férové podmienky a jednať s nimi fér. Problém nie je v kabíne, ale hore! Prvý to naznačil Michal Vondrka, keď otvorene prehovoril o pomeroch v Slovane. Odvtedy sa nič nezmenilo. Jedni, čo majú niečo našetrené, prehovoria, iní držia jazyk za zubami, lebo si to nechcú rozhádzať. Slovan je značka v Európe a toto je hazard s jej menom," konštatuje niekdajší dlhoročný hráč NHL a dodáva:

"V takom klube to mať fungovať tak, že hráči majú dostávať výplaty a ak niečo, tak má prísť niekto do kabíny a objasniť situáciu. A nie, že chlapci po jednom chodia vyklepkávať hore, kedy dostanú nejaké euro. Stále hovorím, že keď na to nemajú, nech idú hrať do ligy radšej s Detvou! Takých 3000 fanúšikov tam príde a zvyknú si. Nebudú musieť zháňať milióny. Slovenskej súťaži to pomôže. Toto je môj názor, nemusí sa niekomu páčiť,“ uzavrel bývalý hráč Slovana Višňovský.

BRATISLAVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti