Varga nedokončil preteky na domácich MS v strednom triatlone

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP/Jason Franson

Po plaveckej časti bol tradične prvý.

Slovák Richard Varga nedokončil preteky na majstrovstvách sveta v strednom triatlone organizácie Challenge. Na nedeľňajšom šampionáte v šamorínskom rezorte bol po plaveckom úseku prvý, ale stopku mu vystavil defekt na bicykli.

Varga bol po plaveckej časti prvý s náskokom 33 sekúnd pred Austrálčanom Maxom Neumannom. Problémy prišli na 22. kilometri na cyklistickej trati. "Začal som spomaľovať, koleso mi postupne vypúšťalo. Neskôr som zistil, že jazdím skoro na ráfiku. Mrzí ma to, cítil som sa veľmi dobre," povedal Varga.

Slovenský triatlonista chcel zlepšiť vlaňajší výsledok, ktorým bolo jedenáste miesto. "Cítil som, že som na tom dobre. Plávanie mi vyšlo, na najväčších favoritov som mal náskok päť minút, čo je naozaj dosť. Som samozrejme sklamaný, ale nič sa nedá robiť. Vlani som dostal päťminútovú penalizáciu a teraz toto. Verím, že aj o rok sa preteky uskutočnia u nás, a že sa mi konečne vyhne smola," dodal Varga.

Slovenská triatlonová jednotka si mohla pomôcť aj servisom, ale stratila by tým akúkoľvek šancu na lepšie umiestnenie: "Pri stredných a dlhých triatlonoch si každý musí servis robiť sám a pri takejto konkurencii to nemá vôbec význam. Tu rozhodujú sekundy, ja by som stratil asi desať minút."

ŠAMORÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Richard Varga

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.