Šport

Jágr má zmluvu v suchu

New Jersey Devils ukončili sezónu výhrou. Na snímke Martin Brodeur(30), Cory Schneider(35) a Patrik Eliáš(26) a Jaromír Jágr(68)
New Jersey Devils ukončili sezónu výhrou. Na snímke Martin Brodeur(30), Cory Schneider(35) a Patrik Eliáš(26) a Jaromír Jágr(68). Zdroj: SITA

Naďalej ostáva v New Jersey

Český hokejový veterán Jaromír Jágr bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v tíme NHL New Jersey Devils. Nový kontrakt ešte 42-ročný hokejista nepodpísal, ale informáciu o ústnej dohode priniesli viaceré zámorské médiá a po príchode do Čiech ju potvrdil aj samotný Jágr.

"Dá sa povedať, že sme dohodnutí na ročnom kontrakte," povedal pre idnes.cz Jágr na zraze českej reprezentácie, za ktorú nastúpi na Švédskych hrách aj na majstrovstvách sveta v Bielorusku.

Podľa nj.com by sa hodnota kontraktu mala hýbať medzi piatimi a šiestimi miliónmi dolárov. V minulej sezóne mal Jágr základný plat dva milióny dolárov a ďalšie dva dostal ako bonus za to, že odohral aspoň 45 zápasov.

S výkonmi Jágra boli v New Jersey veľmi spokojní a vedenie aj s trénerom jasne deklarovalo, že si chce najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL udržať.
Legendárny muž s číslom 68 bol najproduktívnejším hráčom Devils, keď strelil 24 gólov a zaznamenal 67 bodov. Prekonal viacero historických rekordov, jedinou škvrnou na jeho pôsobení je, že sa Devils nedostali do play off.

NEW YORK/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.