Šport

Muž, ktorý hodil po Alvesovi banán, že už za mrežami

alves.jpg

Je to mladý funkcionár Villarealu.

Španielska polícia zatkla muža, ktorý rasisticky zaútočil na futbalistu FC Barcelona Daniho Alvesa.

David Campayo Lleo (26) počas zápasu na ihrisku Villarealu hodil Alvesovi pod nohy banán. Reakcia brazílskeho obrancu však bola viac ako duchaprítomná, keď ovocie zodvihol, ošúpal, odhryzol si z neho, zahodil a okamžite zahral roh.

Polícia v stredu potvrdila zatknutie páchateľa a zároveň oznámila, že pracoval v realizačnom tíme mládežníckeho tímu Villarealu. Vedenie klubu ho údajne po incidente prepustilo. V prípade, že Campaya Llea uznajú vinným, hrozí mu aj väzenie v rozmedzí od jedného do troch rokov.

https://www.youtube.com/watch?v=0d5PLXr7uvs


Celú situáciu na štadióne Villarealu zachytili pozorné objektívy fotoreportérov a správanie Alvesa sa stretlo s pozitívnou odozvou po celom svete. Vedenie Villarrealu krátko po incidente vyhlásilo, že daný fanúšik dostal doživotný vstup na ich štadión El Madrigal. Alves sa následne posťažoval na úroveň rasizmu na Pyrenejskom polostrove.

"Ak by to bolo na mne, fotku toho muža, ktorý po mne hodil banán, by som umiestnil na internet. Myslím, že verejné zahanbenie by mu náležalo. Je to smutné, ale rasizmus proti cudzincom je v Španielsku veľmi rozšírený. Celá krajina sa prezentuje ako veľmi rozvinutá, ale určité veci najmä čo sa týka myslenia ľudí sú veľmi zaostalé," uviedol Alves pre brazílske Radio Globo.

VILLAREAL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti