Zabudnite na chobotnicu, výsledky MS 2018 vo futbale bude tipovať hluchý kocúr

Kocúr Achilles bude tipovať MS 2018 vo futbale.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Pred ôsmimi rokmi v Južnej Afrike tipovala výsledky stretnutí chobotnica Paul.

Pred ôsmimi rokmi v Južnej Afrike tipovala výsledky stretnutí chobotnica Paul. Víťazov na MS 2014 hádala korytnačka BigHead.

Výsledky zápasov blížiacich sa majstrovstiev sveta vo futbale bude tipovať kocúr Achilles. Pochádza zo známeho útulku v Petrohradskom múzeu a od narodenia je hluchý. Svoje nezvyčajné schopnosti preukázal už na minuloročnom Pohári konfederácií.

„Na túto pozíciu sme mali viacero kandidátov. Achilles sa však ukázal ako najlepšia voľba. Dobre odoláva stresu a futbal má rád. Jeho schopnosti predpovedať výsledok sú vynikajúce. Počas minuloročného Pohára konfederácií natipoval všetko správne," hovorí veterinárka múzea Ermitráž Anna Kondratievová.


Achilles bude mať pred každým zápasom na výber dve misky plné granúl. Jedlo bude rovnaké. Na každej miske však bude iná vlajka. Víťazom by sa mala stať krajina, ktorej misku si Achilles vyberie a naje sa z nej.

„Tu, u nás, v mačacej republike, má Achilles prísnu životosprávu. Pravidelne trénuje fyzičku a musí dodržiavať striktnú diétu. Precvičuje si aj veštenie," dopĺňa Kondratievová.

"S nápadom prišla športová komisia v Petrohrade. Mali sme vybrať zo štyroch mačiek. Achilles je veľmi zvláštny, rád hľadá veci a má silnú intuíciu. Narodil sa so zlomeným chvostom a je tiež hluchý. Verím, že práve tento hendikep mu zlepšil iné vnemy a bude výborným veštcom," hovorí hovorkyňa mačacej republiky Maria Haltunenová.

Futbalové majstrovstvá sa začínajú tento štvrtok zápasom domáceho Ruska so Saudskou Arábiou.

PETROHRAD/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme WC 2018

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.