Korupcia vo Fortuna lige: Brankár Macík prelomil mlčanie, zvažuje právne kroky

Matúš Macík (Ružomberok) v odvete 3. predkola Európskej ligy vo futbale MFK Ružomberok - FC Everton v Ružomberku.
Zdroj: TASR

Brankár Ružomberka v stanovisku zdôraznil, že presne vedel, ako má postupovať. Dotklo sa ho najmä obvinenie z užívania drog.

Ku korupčnému škandálu vo Fortuna lige, o ktorom sme minulý týždeň informovali, sa konečne vyjadril jeden z hlavných aktérov. "Whistle blower" Matúš Macík (brankár Ružomberka) prelomil mlčanie a spoločne so svojím agentom Michalom Holeščákom poskytli portálu Šport.sk stanoviská, v ktorých sa vyjadrili k obvineniu Daniela Bartka.

Ten sa mal v apríli pred zápasom MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava pokúsiť uplatiť gólmana Liptákov, aby ovplyvnil stretnutie v prospech neskoršieho majstra.

Daniel Bartko krátko po medializovaní kauzy uviedol, že Matúšovi Macíkovi chcel len pomôcť pri prestupe do zahraničia. Podľa jeho slov malo ísť o nedorozumenie a vysvetlil to tak, že Macík zrejme bol pod vplyvom drog.

Brankár Ružomberka v stanovisku pre spomínaný denník zdôraznil, že presne vedel, ako má v takomto prípade postupovať a dotklo sa ho najmä obvinenie z užívania drog.

"Tak, ako aj ostatní hráči a realizačné tímy klubov Fortuna ligy, boli sme preškolení ľuďmi z oddelenia integrity SFZ, ako sa správať v situáciách ohľadom korupcie, stávkovania a podobne. Deň pred spomínaným zápasom, teda 23. apríla, takáto skutočnosť nastala a na druhý deň som o tejto udalosti informoval svojich nadriadených, čiže trénerov. Tí predmetnú skutočnosť nahlásili na už spomínané oddelenie integrity SFZ," uviedol Macík v stanovisku pre spomínaný denník.

Mladý brankár poukázal aj na "zákernosť" Daniela Bartka a zvažuje právne kroky.

"Čo sa týka obvinení vznesených na moju osobu, prehlasujem, že tieto vyjadrenia sa dotkli mňa, aj mojich blízkych a zvažujem ďalšie právne kroky. Takéto obvinenia poškodzujú moje meno v očiach futbalovej obce a verejnosti. Je pre mňa neakceptovateľné a zákerné spájať moju osobu a rodinných príslušníkov s takýmito obvineniami," dodal Macík v oficiálnom stanovisku.

RUŽOMBEROK/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti