Veľká FOTOGALÉRIA: Španielsko prinieslo vzrušenie a rovnakého víťaza. Rýchlosť v zákrutách je šialená

Veľká FOTOGALÉRIA: Španielsko prinieslo vzrušenie a rovnakého víťaza. Rýchlosť v zákrutách je šialená
Zdroj: Martin Trenkler

Seriál Formuly 1 pokračoval v Španielsku, kde sa opäť piloti snažili prerušiť dominanciu Maxa Verstappena na Red Bulle, ale znovu sa to nepodarilo. Holanďan získal ďalšie víťazstvo. Tentoraz ho na pódiu doplnili jazdci Mercedesu Hamilton a Russell.

Po prestížnych pretekoch v Monaku, ktoré sa konali minulý víkend, sa piloti tentoraz stretli v Španielsku, kde boli fanúšikovia svedkami skvelých pretekov, avšak s rovnakým víťazom. Max Verstappen opäť vymazal konkurenciu a pripísal si svoje štyridsiate víťazstvo.

Na okruhu v Barcelone bol aj slovenský fotograf Martin Trenkler, ktorý zaznamenal celý víkend na svoj fotoaparát a jeho unikátne zábery si môžete pozrieť v našej galérii.

Slovák má za sebou ďalší víkend v plnom pracovnom nasadení, ktorý si užil plnými dúškami.

„Boli to super preteky plné vzrušujúcich momentov. Pritom netuším, čo sa deje na trati, pretože na to nemám čas ani priestor. Fotograf má vždy svoje vlastné preteky s časom a kreativitou," priblížil Martin Trenkler pre TVNOVINY.sk.

Zdroj: Martin Trenkler

Centimetre od víťaza

V závere si však obsadil naozaj unikátne miesto. „Podarilo sa mi postaviť sa k mechanikom Red Bullu. Max Verstappen vyšiel z auta a rovno utekal k nám a takmer ma zvalcoval. Mať od seba víťaza F1 na centimetre je neskutočné a neopísateľné," popísal svoj unikátny zážitok.

Špecifikom veľkej ceny Španielska bola šikana, ktorá je však už teraz zrušená. Práve to bolo jednou z hlavných tém pretekov v Katalánsku.

„Zrušením poslednej šikany sa prejazd záverečnými dvoma zákrutami veľmi zrýchlil. Keď tam stojíte, neveríte vlastným očiam. Je šialené, ako rýchlo dokážu monoposty ísť do zákrut," opísal výraznejšiu zmenu Trenkler.

Prečítajte si tiež:

Nervózny Hamilton

Druhé miesto za suverénom sezóny obsadil Lewis Hamilton, ktorý však stále rokuje o novej zmluve.

„Hamilton obsadil skvelé druhé miesto, ale viem, že je dosť nervózny. Vyjednáva nový kontrakt a s nikým sa príliš nebaví. Zrejme to nie je sranda, keďže ide o miliónové zmeny v zmluve na ďalšiu sezónu," ponúkol zákulisný pohľad na sedemnásobného majstra sveta.

Prečítajte si tiež:

Nechýbali Messi či Shakira

Po Monaku ani na veľkej cene v Španielsku nechýbali známe tváre. Atmosféru Formuly 1 si opäť prišiel vychutnať brazílsky futbalista Neymar.

V Barcelone bola aj speváčka Shakira či argentínska futbalová hviezda Lionel Messi a mnoho ďalších.

Ďalší pokus na to, aby niekto z pilotov zosadil z piedestálu Maxa Verstappena, budú mať jazdci v Kanade, kde sa šampionát presunie od 16. do 18. júna.

Exkluzívne zábery Martina Trenklera z viacerých veľkých cien F1 nájdete na našom webe TVNOVINY.sk počas celej sezóny.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Dôležité udalosti