Na začiatku zvažoval odchod z klubu. Teraz si Lobotka užíva zisk titulu, na ktorom má výrazný podpis

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Marekovi Hamšíkovi sa to nepodarilo, ale jeho nástupca v Neapole Stanislav Lobotka to dokázal a dokráčal až k titulu. Dlho to však v SSC nemal jednoduché a zvažoval odchod z klubu. Nakoniec zotval a získal scudetto.

Lobotka je po Dubovskom, Pekaríkovi a Škriniarovi  len štvrtým Slovákom, ktorý získal v ére samostatnosti titul v jednej zo štyroch elitných európskych líg.

Po príchode do Neapola sa pritom v úvodných dvoch sezónach objavoval v základnej zostave len minimálne. Od momentu, keď sa stal trénerom Partenopei Luciano Spalletti, karta sa obrátila.

Prečítajte si tiež:

Hamšíkovi sa to nepodarilo

Marek Hamšík pôsobil pod Vezuvom vyše desať rokov a pre miestnych fanúšikov je po božskom Diegovi Maradonovi kapitánom číslo jeden a klubovou legendou. Štyrikrát skončil s SSC na druhom mieste tabuľky, ale scudetto nezískal.

V marci tohto roka sa Lobotka dohodol s Neapolom na predĺžení spolupráce o ďalšie dva roky. Jeho kontrakt platí do konca sezóny 2026/2027.

Defenzívny štít Partenopei sa prepracoval na jedného z najlepších hráčov na svete na svojom poste. Mnohé kluby by mali o jeho služby záujem.

Fanúšikov v Neapole aj na Slovensku zaujíma ako samotný hráč vidí svoju futbalovú budúcnosť.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.