Hanlon sa vráti na Slovensko, stal sa trénerom maďarského nováčika Tipsport ligy

Glen Hanlon - tréner reprezentácie SR
Zdroj: TASR

Slovenskú hokejovú reprezentáciou viedol v rokoch 2010-2011.

Bývalý tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Glen Hanlon povedie maďarský tím DVTK Jegesmedvék Miškovec v premiérovej sezóne v Tipsport Lige. Šesťdesiatjedenročný Kanaďan príde podľa klubového webu do Miškovca koncom júla a hneď začne s prípravou na nový ročník.

"Veľmi sa mi páčila vízia a projekt, ktorý mi manažment načrtol. Povedali mi, kam tím smeruje a kam ho chcú posunúť v nasledujúcich rokoch. Hlavným dôvodom prijatia tejto ponuky bolo pripojiť sa k nadšeniu, ktoré tento klub obklopuje po vstupe do Tipsport Ligy," uviedol Hanlon pre webstránku maďarského vicemajstra.

"Chceme hrať rýchly hokej s rýchlym prechodom z obrany do útoku, samozrejme potrebujeme byť disciplinovaní a veľkú pozornosť budeme klásť špeciálnym herným situáciám. Dobre poznám aj slovenskú súťaž, keďže som na Slovensku dva roky pracoval. Teším sa na pôsobenie v novom klube."

Hanlon sa tak vráti na Slovensko, kde viedol národný tím v rokoch 2010-2011. Uplynulé dve sezóny pôsobil v klube kanadskej juniorskej WHL Vancouver Giants, kde bol zároveň aj manažér. V minulosti viedol aj reprezentácie Bieloruska a Švajčiarska.

MIŠKOVEC/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti