V Montreale môže skončiť ďalší Slovák. Supertalent priznal, že mal s vedením klubu pohovor

Slovenský hokejista Dalibor Dvorský
Zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejový útočník Dalibor Dvorský je v týchto dňoch na Scouting Combine v Buffale, kde má za sebou už aj pohovory s klubmi NHL. Bol medzi nimi aj Montreal Canadiens, ktorý vlani spravil z Juraja Slafkovského celkovú jednotku draftu a v prvom kole siahol aj po Filipovi Mešárovi.

Rodák zo Zvolena je sebavedomý, ale pre Le Journal de Montreal priznal, že keď sa ocitne pred deviatimi, desiatimi zástupcami tímu NHL, pociťuje aj miernu nervozitu. Celkovo mal naplánovaných až 21 pohovorov.

„Stretol som sa s Montrealom. Bol to dobrý pohovor, užil som si ho. Pýtali sa ma dobré otázky. Dúfam, že som ponúkol dobré odpovede,“ prezradil Dvorský. „Neviem predpovedať, kedy budem draftovaný. Rád by som sa stal voľbou v prvej desiatke. Myslím, že to by bolo skvelé. Zo všetkého najviac však chcem skončiť v tíme, ktorý mi bude veriť. To je to najdôležitejšie.“

Prečítajte si tiež:

Vzormi elitní centri

Zvolenčan prezradil, že nikdy nemal takú vášeň pre lyžovanie ako jeho rodičia, ktorí sú lyžiarskymi inštruktormi. Vždy ho bavil hokej, v ktorom sa dokázal presadiť. Za svoje vzory z detstva považuje Sidneyho Crosbyho a Nicklasa Bäckströma. Prirovnávajú ho aj k iným hviezdnym centrom, akými sú Anže Kopitar, John Tavares či Bo Horvat.

Cieľom najväčšej slovenskej draftovej nádeje je presadiť sa v najlepšej hokejovej lige sveta čo najskôr.

„Mojím cieľom je naskočiť do NHL rýchlo, možno už na jeseň. Mám skúsenosti z hrania proti starším hráčom, proti ktorým som hrával tri roky vo Švédsku,“ priznal Dvorský.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Dôležité udalosti