Za tri roky získal tri tituly a každý v inom športe. Jeho nevydareným „dieťaťom“ je len Arsenal

Za tri roky získal tri tituly a každý v inom športe. Jeho nevydareným „dieťaťom“ je len Arsenal
Majiteľ Denveru sa teší z titulu tretí rok po sebe v treťom rôznom športe. Zdroj: TASR

Americký podnikateľ Stan Kroenke sa tretí rok v sérii teší z majstrovského titulu, hoci ho vždy získal s klubom v inom športe. V utorok vybojoval prvý titul v basketbalovej NBA jeho Denver Nuggets. Pred rokom triumfoval v NHL s Coloradom Avalanche a pred dvoma sezónami aj s Los Angeles Rams v NFL.

Sedemdesiatpäťročný majiteľ všetkých troch klubov nechcel úspechy porovnávať. "Je to ako s deťmi. Milujete všetky rovnako. Som však mimoriadne šťastný za fanúšikov Nuggets. Tento klub existuje 47 rokov a doteraz sa mu titul nikdy nepodarilo získať," pripomenul podľa AP.

Prečítajte si tiež:

Kroenke nepatrí medzi majiteľov klubov, ktorí sa často objavujú na verejnosti a poskytujú rozhovory. Historický úspech Denveru si však užíval priamo na palubovke a na rozdiel od jeho dvoch ďalších klubov verí, že Nuggets titul dokážu obhájiť.

"Táto partia je skvelá. Vždy som hovorieval, že ak chcete získať majstrovský titul, musíte ísť po tom. Nikto vám to neurobí ľahké. Lenže títo chlapci tu sú naozaj veľmi dobrí," pochvaľoval si.

Americký podnikateľ mohol prežiť ešte úspešnejší rok, no tesne pod najvyššou priečkou zostal jeho Arsenal Londýn. Anglický futbalový účastník Premier League po dobre rozbehnutej sezóne napokon nestačil na Manchester City.

Viac o historickom triumfe Nuggets sa dozviete aj v našej reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Basketbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.