Presviedčal ho aj prezident, zahrá si Škriniar s Mbappém? Francúz sa rozhodol

Presviedčal ho aj prezident, zahrá si Škriniar s Mbappém? Francúz sa rozhodol
Kylian Mbappé. Zdroj: TASR

Francúzsky futbalista Kylian Mbappe vo štvrtok vyhlásil, že jeho jediná možnosť je nateraz zostať v Paríži Saint-Germain. Dvadsaťštyriročný útočník pred dvoma dňami potvrdil, že nevyužije opciu na automatické predĺženie kontraktu o dvanásť mesiacov, keď mu v lete 2024 vyprší súčasná zmluva. Zároveň informoval, že rozhodnutie padlo už pred rokom a s klubom o predĺžení kontraktu nikdy nerokoval.

"Už som na to odpovedal. Povedal som, že môj cieľ bol pokračovať v klube, zostať v PSG, teraz je to moja jediná možnosť," odpovedal Mbappe na otázku, ako vidí svoju najbližšiu budúcnosť.Francúzsky reprezentant sa momentálne pripravuje s národným tímom na piatkový zápas kvalifikácie EURO 2024 s Gibraltárom.

Mbappe v utorok informoval vedenie klubu listom, aby potvrdil svoje rozhodnutie spred roka aj písomnou formou.

Prečítajte si tiež:

"Nemyslel som si, že list môže niekoho ´zabiť´ alebo uraziť." Jeho rozhodnutie okamžite vyvolalo špekulácie o tom, že z PSG odíde už toto leto. Tento zámer môže mať aj samotný klub, keďže v prípade vypršania zmluvy na budúci rok by hviezdny útočník odišiel úplne zadarmo. "Nie, nešokovalo by ma to," odvetil Mbappe na otázku o možnom prestupe.

Kapitán Francúzska zároveň odmietol špekulácie, že by načasovaním svojho rozhodnutia ovplyvnil prípravu národného tímu na najbližšie zápasy.

"Ľudia môžu rozprávať, kritizovať, chápem to. Ale nemajú všetky informácie. Viem, čo robím a prečo to robím. Ako kapitán mam zodpovednosť a trochu rozruchu ma pred ňou nedonúti utiecť."

Prečítajte si tiež:

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu vyhlásil, že sa "posnaží presadiť", aby Mbappe zostal v krajine. "Chce, aby som zostal v Paríži a môj cieľ je zostať, takže sme na rovnakej vlnovej dĺžke," dodal.

Francúzi po zápase s Gibraltárom privítajú v pondelok ďalšieho súpera z B-skupiny Grécko. V úvodných dvoch dueloch vyhrali nad Holandskom (4:0) a Írskom (1:0). Informovala o tom agentúra AFP.

S Messim už parížsky veľkoklub také šťastie nemal. Viac v reportáži:

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti