Nárast aj o 250 percent. Kluby šokovali nové drastické sumy poplatkov, SFZ vysvetlil dôvod

Nárast aj o 250 percent. Kluby šokovali nové drastické sumy poplatkov, SFZ vysvetlil dôvod
Ilustračná snímka. Zdroj: TVNOVINY.sk

Letná príprava pred novou sezónou je vo všetkých futbalových kluboch v plnom prúde a tímy okrem transferov pomaly začínajú riešiť aj povinné poplatky. Mnohí však s úžasom pozerali do systému SFZ, v ktorom sa sumy medzisezónne zvýšili od 90 až do 250 percent. Vec napokon vysvetlil samotný zväz.

Už viac ako desať rokov sa cez neho robia zápisy v stretnutiach, riešia transfery, prihlášky do súťaží, sú v ňom uvedené všetky poplatky.

Informačný systém slovenského futbalu (ISSF) je na scéne už viac ako desať rokov. Azda nikdy sa však naň nezniesla taká obrovská vlna nevôle, než pred pár dňami.

Dôvodom boli sumy tzv. členského príspevku. Ide o poplatky, ktoré v ISSF platia všetci členovia zväzu – hráči do 18 rokov, dospelí, rozhodcovia, delegáti atď.

Kým v predošlej sezóne 2022/2023 hráč do 18 rokov platil štyri eurá, teraz funkcionárov v systéme šokovala suma 14 eur, čo predstavuje nárast o 250 percent.

Ďalší šok nastal, keď sa nárast o viac ako 140 percent objavil aj pri členskom príspevku za dospelého. Zo siedmich to vystrelilo na 17 eur.

Bez navýšenia nezostali ani rozhodcovia, kde sa suma navýšila z doterajších 11 eur na 21 eur, čo predstavuje viac ako 90-percentný nárast poplatku.

Vo viacerých skupinách na Facebooku sa okamžite spustila spŕška negatívnych komentárov, kde užívatelia varovali pred likvidáciou ďalších obecných klubov, niektorí tiež vyzývali na to, aby si kluby založili vlastné súťaže.

Prečítajte si tiež:

Išlo vraj o chybu

Po masívnej odozve klubov musel ratovať celú situáciu samotný zväz, ktorý nové sumy v ISSF považuje za nesprávne.

„V týchto dňoch pri generovaní členských poplatkov sa administratívnou chybou zvýšili aj konferenciou SFZ schválené spomínané nové ceny členských poplatkov,“ ozrejmila pre TVNOVINY.sk hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Tvrdí, že vedenie zväzu sa za vzniknutú nepríjemnosť všetkým členom ospravedlnilo.

Prečítajte si tiež:

Zvýšenie nastalo

Zároveň potvrdila, že členské príspevky budú od sezóny 2023/2024 zvýšené, hoci nie tak drasticky.

„Každý poplatok sa po novom zvýši o štyri eurá. V prípade hráča do 18 rokov to bude zo štyroch na osem eur, v prípade dospelého so siedmich na 11 eur. Rozhodcovia budú platiť namiesto jedenástich eur 15.“

Hovorkyňa na záver ubezpečila kluby a osoby, ktoré si už generovali členské príspevky v zle uvedených vysokých sumách, že sa nemusia obávať.

„Všetky tieto nesprávne poplatky, ktoré vznikli v dôsledku už spomínanej chyby, im budú vrátené,“ uzavrela Jurigová.

Pozrite si reportáž o konci Marka Hamšíka v slovenskej reprezntácii:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.