VIDEO: Ochrankár jednotky draftu uštedril Britney Spearsovej ranu do tváre. Polícia ho riešiť nebude

Na kombosnímke vľavo Britney Spearsová a vpravo Victor Wembanyama
Na kombosnímke vľavo Britney Spearsová a vpravo Victor Wembanyama Zdroj: TASR/AP, Chris Pizzello, vľavo, a Eric Gay, vpravo

Policajné oddelenie v Las Vegas nevznieslo obvinenie voči ochrankárovi francúzskeho basketbalistu Victora Wembanyamu, ktorý mal udrieť speváčku Britney Spearsovú. Najvyššie draftovaný hráč basketbalovej NBA tohto roku pocítil hneď na úvod svojej kariéry úskalia statusu celebrity v USA. Počas návštevy reštaurácie v Las Vegas sa k nemu snažila priblížiť Spearsová, pre čo nemal pochopenie ochrankár a odstrčil ju.

Speváčka následne kontaktovala políciu a uviedla, že došlo k ublíženiu na zdraví. Policajné oddelenie uviedlo, že vyšetrovanie ukončilo bez vznesenia obvinenia. Polícia tvrdí, že na videozázname z bezpečnostnej kamery je vidieť, ako Spearsovú neúmyselne udreli do tváre po tom, čo jej Wembanyama odstrčil ruku z ramena.

Štyridsaťjedenročná Spearsová má dni slávy dávno za sebou, no Wembanyama vyhlásil, že by ju spoznal. V dave si ju však 226 cm vysoký dlháň nevšimol.

"Boli sme v sále, veľa ľudí tam na mňa pokrikovalo. Bavili sme sa o takejto situácii s ochrankou, preto som išiel rovno a nezastavil sa. Ona na mňa volala a siahla po mne zozadu. Viem, že ochrankár ju odstrčil, neviem ako prudko," popísal podľa ESPN situáciu hráč San Antonia Spurs, ktorý prichádza do NBA s veľkými očakávaniami a hovorí sa o ňom ako o generačnom talente.


Spearsová využila príležitosť a komentovala situáciu na instagrame. "Jeho ochranka ma pred davom ľudí, bez toho, aby sa obzrela, udrela do tváre. Takmer ma zrazil na zem a spôsobil, že mi z tváre spadli okuliare. Verejne sa mi neospravedlnil hráč, jeho klub, ani ochrankár. Verím, že sa dočkám. Mnohokrát v živote som sa ocitla v obkľúčení ľudí, no moji ochrankári nikdy nikoho neudreli. Verejne známi ľudia musia byť príkladom a chovať sa k iným s rešpektom."

Wenbanyamu čaká v noci na sobotu prvý oficiálny duel v drese Spurs. V Las Vegas nastúpi v Letnej lige NBA proti Charlotte.

Prečítajte si tiež:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Basketbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.