Šport

Alvesovo gesto bol "bluf"

Banány

Všetko bolo vopred dohodnuté.

Svojrázne protirasistické gesto brazílskeho futbalistu Daniela Alvesa da Silvu bolo vopred pripravené. To, že onedlho 31-ročný obranca FC Barcelona (nar. 6. mája 1983) zje banán, hodený na ihrisko, vymyslela reklamná agentúra. Informuje o tom portál iDnes.cz. "Gestá nepotrebujú preklad. Potvrdilo sa, že sa z toho stal celosvetový virál.

Pôvodne mal banán zjesť útočník Neymar, ale s Alvesom to napokon funguje úplne rovnako," uviedol pre španielsky denník AS Guga Ketzer, pracujúci pre agentúru Loducca, ktorá pripravovala túto kampaň s ďalšími spoločnosťami. Malo ísť o reakciu na rasistické prejavy z marcového barcelonského derby Espanyol - FC. Napokon vznikla udalosť, ktorá si vyslúžila ohlas po celom svete.

Všetko sa začalo pred týždňom v zápase španielskej La Ligy Villarreal - FC Barcelona. Dani Alves išiel kopať roh, keď pri ňom dopadol banán. Brazílčan sa nešiel sťažovať rozhodcovi, ale ovocie zobral z trávnika, olúpal a zjedol. Až potom zahral rohový kop.

Na sociálnych sieťach sa následne do kampane zapojili ďalší futbalisti - s banánom sa vyfotili Neymar, Sergio Agüero, David Luiz či Mario Balotelli. Vznikla z toho celosvetová protirasistická akcia. To, že všetko bolo dopredu pripravené, teraz mohol priznať "mozog" kampane Guga Ketzer. V tejto súvislosti sa objavili aj špeciálne tričká, ktoré sa predávajú za 25 eur a je o ne obrovský záujem.
BARCELONA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.