VIDEO: Najpomalšia stovka v histórii. Reprezentantka Somálska prišla do cieľa s obrovským mankom

VIDEO: Najpomalšia stovka v histórii. Reprezentantka Somálska prišla do cieľa s obrovským mankom
Najpomalší beh na 100 metrov. Zdroj: Twitter.com/Elham Garaad

Na svetovej letnej univerziáde v čínskom meste Chengdu sa bežkyňa reprezentujúca Somálsko zapísala do histórie. Tentoraz však ide o negatívny rekord, keďže zaznamenala najpomalší  beh v histórii.

Nasra Abukariová predviedla naozaj nevídaný výkon. Už od samotného začiatku bolo jasné, že s behaním nemá žiadne skúsenosti.

Zatiaľčo ostatné pretekárky sa po štarte okamžite rozbehli, ona ostala veľmi ďaleko za nimi. Do cieľa prišla v čase 21,81 sekundy, čím vytvorila negatívny rekord trate na sto metrov. Na víťazku, ktorou sa stala Gabriela Silva Mouraová stratila viac ako 10 sekúnd.

Kontroverzná nominácia

Nasra Abukariová sa na podujatie zjavne nedostala kvôli športovému talentu. Jej nominácia vyvolala veľa otáznikov. Kritici  hovoria, že sa na svetovom športovom podujatí objavila len vďaka tomu, že je v príbuzenskom vzťahu s vysoko postavenou funkcionárkou atletického zväzu africkej krajiny Khadiijou Aadan Daahirovou.

Somálsky minister športu Mohammed Barre prisľúbil, že preverí výberový proces, na základe, ktorého bola Abukariová nominovaná na letnú univerziádu v Číne, píše Sportbible.com.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Atletika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.