Ľudovíta Kleina čaká v UFC náročný protivník. S rovnakým súperom sa mal stretnúť pred rokom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už tento víkend je na programe ďalší veľkolepý večer v UFC. Turnaj kategórie UFC Fight  Night sa tentoraz uskutoční v noci zo soboty (5.8.) na nedeľu (6.8.) v Nashville . Opäť sa môžete tešiť na atraktívne zápasy, pričom na hlavnej karte je aj Slovák Ľudovít Klein. Vďaka streamovacej službe Voyo pritom môžete byť aj vy.

Súperom slovenského bojovníka bude tentoraz Čiľan Ignacio Bahamondes, s ktorým sa mal Klein stretnúť takmer presne pred rokom. Vtedy však k súboju nedošlo, keďže juhoamerický fighter mal problém s vízami a nemohol sa dostať do USA včas.

Prečítajte si tiež:

Vynikajúci postojár

Dvadsaťpäťročný čilský bojovník si začal budovať svoju kariéru v Chicagu. V roku 2019 sa stal šampiónom mexickej organizácie Lux Fight League a o dva roky na to už debutoval v UFC. V prvom zápase v elitnej spoločnosti podľahol Johnovi Makdessimu tesne na body.

Následne však zaznamenal tri víťazné duely za sebou. Jeho súčasná bilancia je 14 výhier a 4 prehry, pričom až deväťkrát zasadil súperovi KO. Bahamondes je vynikajúcim postojárom.

Slovák Ľudovít Klein sa už v UFC udomácnil. V najprestížnejšej MMA organizácii má za sebou šesť zápasov s bilanciou dve výhry, tri prehry a jedna remíza. Slovák je komplexným bojovníkom, ktorý si dokáže poradiť v postoji aj na zemi, avšak v tomto zápase nebude favoritom.

Bahamondes je o 15 cm vyšší a má dlhé paže s mimoriadne presnými a tvrdými ranami. Dá sa preto očakávať, že sa Slovák bude musieť brániť tvrdým boxerským útokom.

Vyrovnaný boj

Hlavným zápasom večera bude súboj medzi Corym Sandhagenom a Robom Fontom. Favoritom súboja bude prvý menovaný, ktorý je aktuálnou štvorkou v bantamovej váhe. Patrí medzi najlepších bojovníkov súčasnej UFC. Je veľmi komplexným bojovníkom, ktorý je dobrým postojárom aj na zemi. V profesionálnej MMA kariére sa môže pýšiť skvelou bilanciou 16 výhier a 4 prehry.

Jeho súper Rob Font, ktorý prišiel do súboja ako náhradník, nemá v poslednom období najlepšiu formu. V apríli tohto roku síce v Miami knokautoval Adriana Yaneza, predtým však prehral dva zápasy v rade, s Marlonom Verom a José Aldom.

Fontovi v bantamovej váhe aktuálne patrí siedma priečka, predtým si však prešiel viacerými váhovými kategóriami. Je podobným typom bojovníka ako jeho súper, a preto sa dá očakávať, že pôjde o vyrovnaný súboj, ktorý môže skončiť akokoľvek.

Prestížny turnaj UFC si môžete pozrieť v nedeľu (6.8.) od 3:00 hod. na Voyo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.