VIDEO: Aktivisti prerušili zápas prestížneho tenisového turnaja. Na kurt nahádzali veľké tenisové lopty

VIDEO: Aktivisti prerušili zápas prestížneho tenisového turnaja. Na kurt nahádzali veľké tenisové lopty
Aktivisti prerušili tenisový zápas. Zdroj: Twitter.com/Ford Fischer

V americkom Washinghtone práve prebieha prestížny tenisový turnaj. Pokojný priebeh narušili aktivisti, ktorí bojujú za zmenu klímy.

Duel Brita Andyho Murrayho a Američana Taylora Fritza museli prerušiť po tom, čo z tribúny na dvorec prileteli tenisové loptičky o veľkosti futbalovej lopty.

Po zásahu ochranky sa duel dohral a z postupu do ďalšieho kola sa tešil Američan po výhre 2:1 na sety (6:7, 6:3, 6:4).

„Prestaňte financovať fosílne palivá,“ začali skandovať v hornej časti tribúny. Okrem toho mali transparent. Narážali ním na organizátora podujatia, ktorým je spoločnosť City a podľa nich sa podieľa na zmene klímy.

Z opačnej strany hľadiska zišiel nižšie ďalší člen protestujúcich a nahádzal na kurt tenisové loptičky, ktoré však mali veľkosť futbalovej lopty. Aj on si so sebou priniesol veľký plagát, ktorý rozprestrel, kde sa písalo: Biznis v súčasnej podobe je klimatická katastrofa.“

Ostatní fanúšikovia v hľadisku vyjadrili svoju nespokojnosť so vzniknutou situáciou, ktorým sa prerušenie zápasu nepáčilo.

Prečítajte si tiež:

Duel sa mohol dohrať

Organizátori však zasiahli a výtržníkov z tenisového areálu vyviedli a osemfinálový zápas sa mohol po neželanej prestávke dohrať.

K celej situácii sa vyjadril jeden z aktivistov pre News2share. „Prekážajú nám všetky povodne, požiare a dym, ktorý sa nám po nich dostáva do pľúc. Politikom už nemôžeme veriť a už vôbec to nejde pri spoločnosti ako je City, ktorá naďalej poskytuje 300 miliárd dolárov na financovanie projektov fosílnych palív,“ cituje New York Post.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Tenis

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.