Uctil si pamiatku tragicky zosnulého kamaráta, FIFA mu za to poslala varovanie

Chorvátsky brankár Danijel Subašič po dueli s Dánskom na MS 2018 a tričkom svojho kamaráta.
Zdroj: TASR/AP

Omnoho horšie však dopadol jeho národný zväz.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) vo svojej tlačovej správe udelila varovanie chorvátskemu gólmanovi Danijelovi Subašičovi. Ten sa mal dopustiť porušenia pravidiel "o povolenom výstroji".

Skúsený gólman tak mal urobiť po penaltovom rozstrele v osemfinále majstrovstiev sveta v Rusku proti Dánsku, kde 33-ročný Subašič chytil tri pokusy súpera. Píše portál idnes.cz .

Následne pri oslavách postupu si vyzliekol svoj dres, pod ktorým mal trička s podobizňou svojho niekdajšieho spoluhráča a kamaráta Hrvoja Čustiča. Ten tragicky zomrel v roku 2008 na následky zranenia, ktoré utrpel na zápase. Okrem toho bol na tričku aj nápis "Navždy".

Zdroj: Twitter/Matías Bustos Milla

To však FIFA vo svojich regulách zakazuje, konkrétne nie je dovolené nosiť tričko s s „komerčnými, politickými, náboženskými či osobnými odkazmi v akomkoľvek jazyku či písme.“

V prípade, že by si Subašič toto triško opätovne obliekol, hrozí mu už pokuta. Tej sa nevyhla Chorvátska futbalová federácia. 

Najvyššia pokuta šampionátu

FIFA ju pokutovala sumou 75-tisíc švajčiarskych frankov (približne 41-tisíc eur) za to, že Chorváti porušili marketingové práva týkajúce sa povolených nápojov.

Zdroj: TASR/AP

Hráči z Jadranského pobrežia sa v prestávke pred penaltovou lotériou osviežovali svojimi nápojmi a nie tými, ktoré dodáva oficiálny sponzor FIFA. Táto "chyba" tak HNS vyšla veľmi draho, keďže ide o najvyššiu pokutu tohto šampionátu.

MOSKVA/rd

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme WC 2018

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.