V UFC sa predstaví opäť aj slovenský bojovník. Martin Buday bude v zápase favoritom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

UFC sa už tento víkend vracia do Las Vegas, kde je na programe ďalší veľkolepý večer a opäť aj so slovenskou účasťou. Turnaja kategórie UFC Fight Night, ktorý sa uskutoční v sobotu (12. 8.) sa tentoraz zúčastní aj Slovák Martin Buday. Vďaka streamovacej službe Voyo pritom môžete byť aj vy.

Súperom slovenského bojovníka bude v ťažkej váhe tridsaťštyriročný Američan Josh Parisian. Ten vstúpil do UFC v roku 2020 a jeho doterajšie výsledky sú kolísavé. V piatich dueloch v organizácii zaznamenal dve víťazstvá a tri prehry.

Naposledy podľahol vo februári tohto roka Jamalovi Poguesovi. V profesionálnej MMA kariére má na konte 15 výhier a 6 prehier. Je to sriker a vyznačuje sa veľmi tvrdými ranami.

Vždy sa snaží rozhodnúť zápas už v úvodných kolách, pretože jeho slabinou je kondícia, ktorá mu v závere chýba. V prípade, že duel dospeje do časového limitu, často prehráva.

Prečítajte si tiež:

Buday v UFC ešte neprehral

Martin Buday má v najprestížnejšej MMA organizácii doteraz  stopercentnú bilanciu. Všetky tri doterajšie štarty premenil na víťazstvá. Vybudoval si tým meno bojovníka, na ktorom si každý ďalší protivník chce zlepšiť svoju reputáciu.

Slovák bude v tomto dueli dosť výrazným favoritom, keď v celej svojej doterajšej profesionálnej MMA kariére prehraj jediný raz. Aj to len na body, keď ho dokázal zdolať len Španiel Juan Espino v roku 2017. Okrem toho ďalších 12 štartov sa skončilo výhrou Trnavčana.

Jeho veľká silná postava, tvrdé kopy a rany robia z nášho bojovníka pre každého veľmi ťažkého súpera.

Vyrovnaný súboj Brazílčanov

Hlavným zápasom večera bude vo welterovej váhe súboj dvojice Brazílčanov Vicente Luque proti Rafaelovi Dos Anjosovi.

V tomto dueli sa favorit hľadá ťažko. Prvý menovaný, ktorému patrí v tejto váhovej kategórii v rebríčku v súčasnosti desiata priečka. Napriek dvom posledným prehrám.

Jeho silnou stránkou sú najmä útoky, ktorými kompenzuje aj niektoré nedostatky pri bránení sa pre súperovými atakmi. Vie zaútočiť takmer z každej pozície a v tomto ohľade patrí medzi najlepších MMA bojovníkov.

Dos Anjos, ktorému patrí v rebríčku tejto váhovej kategórie deviata priečka je v útoku takisto mimoriadne nebezpečný. Hneď po návrate do ľahkej váhy sa postaral o prekvapujúci výsledok, keď na submisiu porazil Bryana Barberana.

Dos Anjos je výborným graplerom aj kickboxerom, ale podobne ako jeho súperovi mu robia problémy wrestleri.

Dá sa predpokladať, že v tomto súboji rozhodne to, ktorý z bojovníkov sa dokáže presadiť svojím útočením ako prvý.

Vzhľadom na početné zranenia, ktorými si v poslednom období prešiel Vicente Luque môžeme predpokladať, že miernym favoritom na víťazstvo bude jeho krajan Dos Anjos.

Tento turnaj UFC si môžete pozrieť na Voyo v sobotu 12.8. od 23.00 h.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme MMA

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.