Španielsko prepustilo trénera Hierra

Španiel Andrés Iniesta (vľavo) s koučom reprezentácie Fernandom Hierrom pred zápasom MS 2018 proti Portugalsku.
Zdroj: TASR/AP

Bývalý obranca viedol národný tím necelý mesiac.

Fernando Hierro skončil na poste trénera španielskej futbalovej reprezentácie. Bývalý obranca viedol národný tím necelý mesiac, keď vo funkcii nahradil tesne pred štartom MS 2018 Julena Lopeteguiho.

Ako v nedeľu potvrdilo vedenie Kráľovskej španielskej futbalovej federácie (RFEF), Hierro rozviazal zmluvu po vzájomnej dohode. "Chceme sa poďakovať Fernandovi za jeho oddanosť a za to, že vzal na seba zodpovednosť viesť národný tím v neobyčajnej situácii," píše sa v stanovisku federácie.

Päťdesiatročný tréner viedol majstrov sveta z roku 2010 na šampionáte v Rusku potom, ako šokujúco iba dva dni pred začiatkom MS vedenie odvolalo Lopeteguiho. Ten sa totiž za chrbtom federácie dohodol na zmluve s Realom Madrid. Hierro až do toho momentu pracoval ako riaditeľ RFEF, ale ujal sa mužstva, s ktorým vyhral základnú B-skupinu. V osemfinále však Španieli vypadli v jedenástkovom rozstrele s Rusmi.

Očakávalo sa, že Hierro dodrží zmluvu a vráti sa na post riaditeľa federácie. Podľa nej ale dal prednosť "hľadaniu nových horizontov a profesionálnych výziev". Informovala agentúra DPA.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme WC 2018

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.