Tragédia počas pretekov Ironman v Írsku, zomreli dvaja pretekári

Preteky Ironman.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Dvaja muži zomreli v nedeľu počas plaveckej časti triatlonových pretekov polovičný Ironman na juhu Írska. Informujú agentúra AP a BBC.

Írska verejnoprávna televízia RTÉ uviedla, že títo muži- štyridsiatnik a šesťdesiatnik - zomreli počas dvoch nezávislých incidentov pri zdolávaní 1,9 kilometrového plaveckého úseku. Záchranári mužov vytiahli z vody, oboch však neskôr na mieste vyhlásili za mŕtvych.

Organizátori podujatia na sociálnej sieti vyjadrili sústrasť rodinám a priateľom týchto športovcov a vyjadrili odhodlanie poskytnúť im v týchto ťažkých chvíľach podporu. Tiež sa poďakovali záchranným zložkám, ktoré pretekárom poskytli bezprostrednú pomoc.

Prečítajte si tiež:

Preteky sa konali v meste Youghal v grófstve Cork na juhu Írska. Regionálna vláda uviedla hlboký zármutok nad tragickou stratou dvoch účastníkov pretekov.

Tento triatlon sa mal pôvodne uskutočniť v sobotu, bol však o jeden deň posunutý z dôvodu nepriaznivého počasia. Išlo o tzv. polovičný Ironman, ktorý pozostáva z plávania na vzdialenosť 1,9 kilometra, 90 kilometrov cyklistiky a 21,1-kilometrového bežeckého úseku.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 1. 7. 2023:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Triatlon

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.