Real Madrid zmenil taktiku a chce získať Mbappého ešte toto leto. Pre PSG má pripravenú ponuku

Real Madrid zmenil taktiku a chce získať Mbappého ešte toto leto. Pre PSG má pripravenú ponuku
Kylian Mbappé Zdroj: TASR/AP, Thibault Camus

Prestup Kyliana Mbappého z PSG je jednou z najhorúcejších tém tohto leta. Francúz odmietol predĺžiť zmluvu v Paríži, ale na druhej strane tú súčasnú chce dodržať a odisť po sezóne zadarmo.

To sa, pochopiteľne, nepáčilo vedeniu francúzskeho giganta, ktoré svoju najväčšiu hviezdu na istý čas vyradilo z prvého tímu. Zdá sa, že spory medzi oboma stranami sú minulosťou, pretože ofenzívny klenot sa opäť pripojil k spoluhráčom. Počas víkendu nastúpil do ligového zápasu proti Toulouse. Mbappé sa stal pri remíze 1:1 jediným úspešným strelcom svojho tímu.

To všetko môže naznačovať, že prestup hviezdneho útočníka je zažehnaný, čo však vôbec nemusí platiť. Do hry o jeho služby sa opäť hlási Real Madrid, ktorý má eminentný záujem o to, aby sa Francúz stal súčasťou kráľovského klubu.

Dvadsaťštyriročný forvard sa údajne zmieril s vedením PSG, čo chce klub využiť na to, aby presvedčil svoju hviezdu, aby predĺžila zmluvu. V nej by sa mala nachádzať aj klauzula o uvoľnení, ktorá by zaručovala, že Francúz by neodišiel po sezóne zadarmo.

Prečítajte si tiež:

Real zmenil stratégiu

Vzhľadom na nové skutočnosti sa prezident Realu Madrid Florentino Pérez rozhodol zmeniť svoju pôvodnú stratégiu. Šanca na to, že by Mbappé po sezóne prišiel do hlavného mesta Španielska ako voľný hráč sa výraznejšie znížila, a preto má Real v pláne ponúknuť PSG za prestup Mbappého 120 miliónov eur.

Urobiť tak chce až v úplnom závere prestupového obdobia, aby nedal čas Parížanom vyjednávať o výške prestupovej čiastky. Dohodou by Real zabránil PSG, aby počas celej sezóny presvedčili francúzsku superstar, aby podpísala pod Eiffelovkou nový dlhodobý kontrakt.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.