VIDEO: Má vlastné pravidlá a ide z neho strach. Messiho ochrankár je s ním aj na trávniku

VIDEO: Má vlastné pravidlá a ide z neho strach. Messiho ochrankár je s ním aj na trávniku
Leo nie je sám ani stotinu. Zdroj: Facebook (Infinite Messi)

Ak niekde vidíte Lionela Messiho, jeho ochrankára si možno hneď nevšimnete. Zato vás si možno nevšimne Messi. No verte, že jeho ochrankár vás sleduje okamžite.

Je s ním na každom kroku, oči má všade a vyzerá, že vraždil už v detstve. Jeden z najlepších hráčov futbalovej histórie je pod dohľadom bezpochyby jedného z najlepších bodyguardov v celej Amerike.

Po Argentínčanovom prestupe do MLS nabral futbal v Miami úplne iný rozmer. Fanúšikovia z celých Spojených štátov utrácajú stovky dolárov, cestujú niekoľko dní, ba spia v stanoch, len aby majiteľa siedmich Zlatých lôpt videli dávať góly.

Prečítajte si tiež:

A dosiaľ boli peniaze za lístky výbornou investíciou. 36-ročný mág vystrieľal mužstvu, ktoré v ušlom ročníku americkej najvyššej futbalovej súťaže nevyhralo ani jeden z posledných 11 zápasov, majstrovskú trofej Ligového pohára. A sebe 44. v kariére. To všetko desiatimi gólmi za sedem zápasov.

Šéf klubu Jorge Mas si pri podpise životného transferu bezpečnostné povinnosti veľmi dobre uvedomoval.

„Argentína pred odletom na MS trénovala v Miami. Messi-mániu sme sledovali na každodennej báze, priamo za našimi dverami. Bezpečnostné protokoly sú precízne pripravené, budú každodennou povinnosťou, tu aj vonku, vieme, čo nás čaká,“ hovoril miliardár v rozhovore pre Miami Herald Mas.

A najlepším dôkazom, že neklamal, je samotný ochrankár.

Ten má podľa všetkého vlastné - špecifické predpisy. Za Messim tiahnuce sa šialenstvo krotí, len čo bývalý hráč Barcelony či PSG vystúpi z tímového autobusu.

Po ceste na štadión odhadzuje dresy od podpis-žiadajúcich fanúšikov (niekedy aj fanúšikov), odstup si musia držať aj kameramani, fotografi alebo médiá.

Je v strehu aj počas rozcvičky, a ak si myslíte, že po začatí duelu jeho pracovné povinnosti končia, ste na omyle.

Počas celých 90 minút sa totiž pohybuje za postrannou čiarou. Ako asistent rozhodcu. A akonáhle mu niečo nehrá, neváha vybehnúť na trávnik. Nehovoriac o prípadoch, keď na ihrisko vtrhne divák.

Dokonca nepodcení ani pozápasovú ďakovačku. Poctivo postáva medzi hráčmi a kontroluje, či jeho zverencovi nehrozí čo i len nepatrné nebezpečenstvo.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.