VEĽKÁ FOTOGALÉRIA: Verstappen potvrdil dominanciu a vyrovnal rekord. Pilotov v Holandsku trápilo počasie

VEĽKÁ FOTOGALÉRIA: Verstappen potvrdil dominanciu a vyrovnal rekord. Pilotov v Holandsku trápilo počasie
Zdroj: Martin Trenkler

Tento víkend sa po letnej prestávke vrátila Formula 1 a piloti sa tentoraz stretli v Holandsku. Max Verstappen na Red Bulle potvrdil svoju dominanciu aj na domácom okruhu a vyrovnal rekord v počte víťazstiev za sebou, ktorý držal Sebastian Vettel.

Na pódiu ho tentoraz doplnili Fernando Alonso z Aston Martinu a Pierre Gasly z Alphine. Verstappen si na 13. podujatí sezóny pripísal už 11. víťazstvo a navýšil svoj výrazný náskok na čele priebežného poradia. Bol to pre neho 46. triumf v kariére a zároveň tretí na VC Holandska.

Aj po pretekoch na okruhu v Zandvoorte naďalej platí, že v prebiehajúcej sezóne víťazí iba tím Red Bull, keďže ostatné dve víťazstvá si pripísal Perez. Verstappen vyrovnal zápis Vettela z roku 2013, keď Nemec, ktorý vtedy takisto pôsobil v tíme Red Bull, triumfoval v deviatich záverečných pretekoch sezóny.

Premenlivé počasie

Na holandskej trati absolvoval premiéru v F1 21-ročný Novozélanďan Liam Lawson. V tíme AlphaTauri nahradil Daniela Ricciarda, ktorý si po náraze do bariéry v druhom tréningu zlomil záprstnú kosť na ľavej ruke a absolvoval operáciu. Vynechať by mal nasledujúce dve veľké ceny.

Aj tentokrát bol na okruhu slovenský fotograf Martin Trenkler, ktorého exkluzívne zábery si môžete pozrieť v našej veľkej fotogalérii.

Pilotov v Holandsku potrápilo aj počasie, ktoré bolo mimoriadne premenlivé. Potvrdil to aj slovenský fotograf Martin Trenkler.

„Čo sa týka počasia to bol otrasný víkend. Človek nevedel, čo bude o päť minút. Tak to bolo aj počas pretekov. Najskôr trochu zapršalo, potom sa vyjasnilo. Väčšinu času počas pretekov bolo pekne, ale na záver sme veľmi zmokli. Bolo to trochu na nervy,“ uviedol pre TVNOVINY.sk Martin Trenkler.

Prečítajte si tiež:

Jazdci museli reagovať

Na premenlivé počasie museli reagovať aj piloti. Niektorí z nich sa už v druhom kole rozhodli prezuť pneumatiky.

Postupne však trať vysychala a v 12. kole sa viacerí jazdci vrátane Verstappena vrátili k pneumatikám do suchých podmienok. Do boxov zamieril aj Perez, ktorý bol po návrate na trať až za Verstappenom, ktorý sa stal novým lídrom. Po tom, čo Sargeant v 16. kole neudržal monopost na trati a vrazil do bariéry, prišlo na trať safety car.

V 64. kole boli preteky prerušené pre silný dážď, no ešte predtým vrazil Čou do bariéry a Perez neudržal monopost na trati a musel zájsť do boxov. Po reštarte, na ktorý aktéri čakali približne 40 minút, sa Alonso viackrát pokúsil dostať pred Verstappena, no neúspešne.

Komisári v tom čase informovali o päťsekundovom treste pre Pereza za vysokú rýchlosť v boxoch. Verstappen si už víťazstvo nenechal vziať a v závere sa na pódiovú priečku posunul Gasly.

Prečítajte si tiež:

Skvelá atmosféra a nevhodný okruh

Aj tento víkend sa potvrdilo, že popularita F1 je naozaj vysoká. V rodnej krajine suveréna prebiehajúcej sezóny Maxa Verstappena mu fanúšikovia vytvorili búrlivé prostredie.

„Atmosféra na okruhu bola šialená. Silverstone má skvelých fanúšikov a Holanďania sú rovnako blázniví. Opäť sme teda boli svedkami parádnej atmosféry,“ pochvaľoval Trenkler.

Na druhej strane na okruhu to z jeho pohľadu nebolo príliš ružové. „Podľa mňa je tento okruh pre Formulu 1 absolútne nevhodný. Organizačne to bolo tiež dosť chaotické. Je to starý okruh, ktorý nejako prerobili, ale je tu naozaj ťažká práca,“ uviedol Martin Trenkler.

Šampionát F1 bude pokračovať už o týždeň 1. až 3. septembra, keď sa piloti stretnú na trati v Taliansku.

Exkluzívne zábery Martina Trenklera z viacerých veľkých cien F1 nájdete na našom webe TVNOVINY.sk počas celej sezóny.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Formula 1

Súvisiace témy

Dôležité udalosti